Papieski podpis i na ołtarze!

Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała cud za wstawiennictwem Jana Pawła II, potrzebny do jego beatyfikacji - podało w środę "Il Giornale".

Tym samym zakończył się ostatni etap drogi papieża Polaka na ołtarze i obecnie wymagany jest już tylko podpis Benedykta XVI pod dekretem o uznaniu cudu. Beatyfikacja może zatem odbyć się już na wiosnę albo w październiku - dodaje dziennik.

Według watykanisty włoskiej gazety Andrei Torniellego posiedzenie komisji kardynałów odbyło się we wtorek. W jego trakcie przeanalizowali oni dokumentację, dotyczącą niewyjaśnionego z medycznego punktu widzenia przypadku uzdrowienia francuskiej zakonnicy z zaawansowanej choroby Parkinsona. Tornielli podaje, że głosowanie w komisji kardynałów odbyło się bez trudności i, według niedyskrecji, nie było głosów przeciw.

Pod koniec grudnia cud uznała najpierw komisja lekarzy, a potem teologów.

Całe postępowanie w watykańskiej kongregacji odbywa się przy zachowaniu bezwzględnej tajemnicy, a wiadomość o uznaniu cudu zostanie oficjalnie ogłoszona przez Watykan dopiero wtedy, gdy Benedykt XVI zgodzi się na promulgację, czyli ogłoszenie dekretu.

Wtedy pozostanie już tylko wyznaczenie daty beatyfikacji w porozumieniu z władzami w Rzymie, w związku ze spodziewanym przybyciem setek tysięcy wiernych z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»
 • Iskra
  12.01.2011 17:29
  Dla mnie cudem papieskim jest widziec na EWTN filozofke z Gwatemali, ktora za pomoca tej stacji na cala Ameryke Poludniowa propaguje ksiazke Karola Wojtyly "Osoba i czyn".Nie wyobrazalem sobie, ze o tej ksiazce mozna mowic z takim wdziekiem.
  Ameryka Poludniowa oczekuje rychlej beatyfikacji tego Papieza-Filozofa-Poety. Bogu niech beda dzieki za dobre wiesci o procesie beatyfikacyjnym Jana Pawla II.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Rozpocznij korzystanie