Barca mistrzem świata

Barcelona pokonała w Jokohamie brazylijski FC Santos 4:0 (3:0) w finale piłkarskich klubowych mistrzostw świata.

Dwie bramki zdobył Argentyńczyk Lionel Messi, a po jednej dołożyli Xavi i Cesc Fabregas. Mistrz Hiszpanii powtórzył swój sukces sprzed dwóch lat. Wtedy pokonał Estudiantes La Plata 2:1 po dogrywce.

Łącznie od kiedy trenerem "Dumy Katalonii" jest Josep Guardiola (lato 2008), Barcelona wywalczyła już 13 trofeów (trzykrotnie mistrzostwo Hiszpanii, dwukrotnie Puchar Europy, dwukrotnie klubowe mistrzostwo świata, raz Puchar Hiszpanii, dwukrotnie Superpuchar UEFA i trzykrotnie Superpuchar Hiszpanii).

W niedzielnym meczu przewaga Barcelony nie podlegała dyskusji. Brazylijski zespół skutecznie bronił się tylko przez 17 minut. Wtedy to, wykorzystując podanie Xaviego, otworzył wynik Messi. Zaledwie siedem minut później było już 2:0. Tym razem Xavi nie podawał, a sam wpisał się na listę strzelców. Tuż przed przerwą losy spotkania praktycznie rozstrzygnął Fabregas, podwyższając na 3:0.