Muzułmanie dają dobry przykład

Muzułmanie w Austrii dają dobry przykład i zadeklarowali sfinansowanie budowy kościoła w Arabii Saudyjskiej – informuje agencja KAP.

– Wolność religijna musi obowiązywać także w tym kraju. Zwrócimy się do Arabii Saudyjskiej o zgodę na wzniesienie kościoła. Skoro Saudyjczycy finansują budowę meczetów w Europie, to dlaczego zabraniają budowania kościół we własnym kraju – mówią przedstawiciele Inicjatywy Liberalnych Muzułmanów Austrii.

Członkowie organizacji przekonują, że islam nie zabrania budowy kościołów i potępili niedawną wypowiedź wielkiego muftiego Arabii Saudyjskiej, który pozytywnie zaopiniował zniszczenie wszystkich kościołów chrześcijańskich na Półwyspie Arabskim. Przeciwko słowom islamskiego duchownego zaprotestowała Rosyjska Cerkiew Prawosławna, a także rzymskokatolickie episkopaty Niemiec i Austrii, oraz niektóre organizacje muzułmańskie w tych krajach.

Apel niewielkiej organizacji liberalnych muzułmanów najprawdopodobniej nie odniesie sukcesu, tym bardziej, że w listopadzie 2011 roku odbył się protest stowarzyszenia przeciwko budowie wahabickiego centrum islamskiego w Wiedniu.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie