Mocne uderzenie

Takiej misji Warszawa jeszcze nie miała – koncerty, spotkanie ewangelizacyjne dla emerytów, cristoteka, rozmowy o wierze na Starówce, a nawet... cmentarzach.

Od 15 do 22 kwietnia świadków Bożej miłości będzie można spotkać praktycznie wszędzie: na ulicy, uczelni, w pubie i akademiku. Nawet jeśli ktoś ich przeoczy, będą jeszcze billboardy w stołecznym metrze, znajomi na Facebooku i inicjatywy parafialne. Bo po raz pierwszy w historii stolicy obydwie stołeczne diecezje pod hasłem „Misja Warszawy” zainicjowały ewangelizację, która obejmie całe miasto.

Idźcie na cały świat

Przygotowania do misji trwały prawie dwa lata. W cyklu Szkoleń Liderów Ewangelizacji wzięło udział ok. 200 świeckich ewangelizatorów. 14 kwietnia o 20.15, dzień przed rozpoczęciem misji, spotkają się w kościele św. Jakuba Apostoła na Ochocie na charyzmatycznym koncercie uwielbienia, połączonym z modlitwą rozesłania i błogosławieństwem. 15 kwietnia Mszą św. o godz. 15 przy figurze Jezusa Miłosiernego w parku Moczydło „Misja Warszawy” rozpocznie się oficjalnie.

Chrześcijańska dyskoteka

– Chcemy wejść do akademików, klubów, na uczelnie, prowadzić ewangelizację w internecie. I dać młodym to, czego po omacku szukają – spotkania w bliskości samego Boga – wyjaśnia Arkadiusz Męcel, członek Zespołu Koordynatorów Misji Warszawy. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym 21 kwietnia odbędzie się cykl wykładów „Jesteś moją pasją człowieku, czyli o tajemnicy Eucharystii”. „Wieczór inspiracji, uzdrowienia i świadectw” organizuje dla studentów UKSW Katolickie Stowarzyszenie Studentów. Z kolei w ochockich akademikach odbędą się rozmowy o wierze i „śpiewanki” połączone z poczęstunkiem. M.in. na Bemowie, Ursynowie i Ochocie ruszą Kursy Alfa – cykl wykładów i dyskusji o chrześcijaństwie. Dla żaków przewidziane są też spotkania filmowe, o zagrożeniach duchowych, zarządzaniu pieniędzmi oraz ze znanymi osobami. Znany operator i producent filmowy Leszek Dokowicz poprowadzi rekolekcje w ochockim kościele św. Jakuba (16–18 kwietnia o godz. 20) i praskiej parafii Nawrócenia Świętego Pawła (23–25 kwietnia o 19.30). Alternatywą dla studenckich imprez ma być cristoteka. 19 kwietnia o godz. 20 w klubie Proxima zagra Five Little Birds. Potem będzie można bawić się przy „dobrej, wyselekcjonowanej muzie”, przerywanej niespodziankami. Koncertów i wieczorów uwielbienia będzie zresztą więcej.

Ferment w parafii

„Misja” ożywi także stołeczne wspólnoty. 21 kwietnia w godz. 11–14 ursynowska parafia bł. Władysława z Gielniowa organizuje piknik ewangelizacyjny przy dzwonnicy. Z kolei w parafii przy al. KEN 101 będzie można wziąć udział w podchodach czy wymienić się religijnymi książkami. W kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim 3/5 pod hasłem „W górę serca” 18 i 19 kwietnia o godz. 10 i 18.30 odbędą się spotkania ewangelizacyjne dla emerytów. Na Pradze działania ewangelizacyjne potrwają cztery tygodnie. 16 kwietnia o godz. 17 w katedrze św. Floriana będzie można spotkać się z abp Henrykiem Hoserem, a 1 maja wziąć udział w rajdzie rowerowym ulicami, którym patronują święci. Rozpocznie się między godz. 9 a 13, trasę można wyznaczyć samemu. Prażanie pod okiem proboszczów będą odnawiać i dekorować przydrożne kapliczki i krzyże, a od 2 do 4 maja oraz w środy i piątki maja o godz. 21 będą zbierać się na nabożeństwie majowym przy figurce Matki Bożej przy ul. Grochowskiej 194/196. 21 kwietnia rozpocznie się ewangelizacja Starego i Nowego Miasta. W tygodniu misyjnym świadectwo da także Legion Maryi. Członków Apostolatu Cudownego Medalika będzie można spotkać m.in. na Cmentarzu Powązkowskim, Wilanowskim i w stołecznych parkach.

Tydzień ewangelizacyjny zakończy Marsz Gwiaździsty dla Jezusa. 22 kwietnia po Mszy św. o godz. 15 z trzech stołecznych kościołów (św. Aleksandra, św. Augustyna i Nawiedzenia NMP) marsz przejdzie ulicami Warszawy przed kościół akademicki św. Anny. – Ewangelizacja nie kończy się 22 kwietnia. Chodzi o to, aby jak po mocnym uderzeniu fala jak najdalej się rozeszła – mówi ks. Roman Trzciński, który w ramach „Misji” odpowiada za ewangelizację środowiska studenckiego.

Co, gdzie, kiedy?

 • 16–22.04, Jerycho różańcowe – całodobowa modlitwa w intencji ewangelizacji Warszawy, parafia Najświętszego Zbawiciela ul. Marszałkowska 37
 • 17.04, godz. 19.30, Spotkanie ewangelizacyjne z Antoniną Krzysztoń, kościół św. Anny, Krakowskie Przedmieście 68
 • 18.04, godz. 19, Porozmawiajmy o wierze – pytania do księdza, parafia Opatrzności Bożej, ul. Dickensa 5
 • 19.04, godz. 18, Koncert Magdy Anioł, parafia św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, pl. Zygmunta Starego 2a
 • 19.04, 18.30, Spotkanie z Radosławem Pazurą, Dariuszem Basińskim z kabaretu „mumio” oraz Darkiem Malejonkiem, AudItorium Maximum kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3
 • 20.04, godz. 18, film „Kolumbia – świadectwo dla świata” oraz spotkanie z twórcą, sala św. Faustyny przy kościele św. Jakuba Apostoła, ul. Grójecka 38

 

Szczegółowy i aktualny plan imprez oraz mapa znajdują się na stronie www.ewangelizacja-warszawy.pl

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie