Kongres Nowej Ewangelizacji z charyzmatykami

Już czterysta osób zadeklarowało swój udział w I Kongresie Nowej Ewangelizacji, jaki odbędzie się w dniach 28-31 lipca w Kostrzynie nad Odrą.

Do Polski przyjadą z tej okazji również abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiego Rady ds. Nowej Ewangelizacji oraz charyzmatyczni ewangelizatorzy z Brazylii o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu - poinformował KAI Robert Kościuszko z Przystanku Jezus. Jeszcze do 30 czerwca można zgłaszać swoje uczestnictwo w kongresie, który będzie połączony z Ogólnopolską Inicjatywą Ewangelizacyjną Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą. Swój udział potwierdzili już przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik i metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Nie zabraknie też bp. Edwarda Dajczaka – inicjatora i wieloletniego rekolekcjonisty Przystanku Jezus oraz bp. Grzegorza Rysia, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i biskupa opolskiego Andrzeja Czai. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie internetowej: www.nowaewangelizacja.org

Celem kongresu będzie spotkanie osób, ruchów, stowarzyszeń oraz wszelkich środowisk związanych z nową ewangelizacją, działających na terenie Polski, a także wspólna modlitwa za dzieło nowej ewangelizacji oraz danie impulsu do zaangażowania się w to dzieło. W Polsce działa około 300 różnych wspólnot, które podejmują działania na rzecz nowej ewangelizacji w tym 50 Szkół Nowej Ewangelizacji

Poszczególne środowiska reprezentowane na Kongresie przygotują spoty ewangelizacyjne, które będą potem prezentowane na Przystanku Jezus. Natomiast Kongresowi będą towarzyszyły spoty ukazujące w syntetyczny sposób posługę ewangelizacyjną poszczególnych ruchów, wspólnot i stowarzyszeń.

Znana jest już data II Kongresu, który zaplanowano na 20-22 września 2013 r. Jak podkreślają organizatorzy, stanowiłby on podsumowanie i „zebranie myśli” po synodzie biskupów, który odbędzie się w październiku br. w Watykanie a dotyczyć będzie nowej ewangelizacji.

Organizatorem Kongresu jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji wraz ze Wspólnotą św. Tymoteusza

«« | « | 1 | » | »»
 • gosc
  06.06.2012 00:28
  zobaczymy co z tego wyjdzie
 • Teresa
  06.06.2012 07:47
  Obligatoryjnie na kongresie powinien sie stawić cały Episkopat, z bp Ryłko i Skworcem na czele. Może to zapobiegłoby takim chałom, jak Pielgrzymka meska do piekara, czy kazanie na Dzien dziękczynnienia do rodzin. Gdyby procesja Bożego Ciała i nasze pierwsze komunie sw. oraz każda msza była tak przygotowana i rozmodlona jak np Tyski Wieczór Uwielbienia, to ludzie nie chcieliby wychodzić z kosciołów. Az strach ze jutro Boże Ciało i zamiast Pana Jezusa zywego, który uzdrawia i ludzie do niego się garną będzie sztampa, akademia i górnolotne słowa hierarchów o obronie życia( które niszczą swoimi słowami, które nie dają nadziei),biadoleniem nad zeświedczeniem i brutalną polityką. I tyle.
 • Teresa
  06.06.2012 10:21
  Dlaczego cenzurujecie komentarze? To uczciwe? Gdyby zaglądali tu biskupi inaczej by wyglądała liturgia i duszpasterstwo w Polsce.
 • kobieta
  08.06.2012 09:52
  A co działo się w Piekarach?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie