Ks. Lombardi: Blogi zmieniły moje życie

Każdy dzień rozpoczynam od przeglądu monitoringu blogów i to zmieniło moje życie – wyznał ks. Federico Lombardi SJ podczas watykańskiego spotkania blogerów. Do Rzymu zaprosiły ich dwie Papieskie Rady: ds. Kultury oraz ds. Środków Społecznego Przekazu.

Było to pierwsze tego typu spotkanie. Liczba uczestników z konieczności była ograniczona do 150. Dokonano więc starannej selekcji, aby przekrój uczestników był jak najbardziej zróżnicowany. Z Polski przybyło trzech blogerów.

Spotkanie miało zaświadczyć o uznaniu Stolicy Apostolskiej dla tej nowej i bardzo wpływowej formy komunikacji. „Jakże mielibyśmy nie zorganizować tego spotkania, skoro na przykład na niektóre nominacje biskupie większy wpływ mają dziś opinie blogerów niż nasze” – powiedział jeden z oficjalnych przedstawicieli Watykanu. Choć z założenia watykańskie spotkanie nie miało dotyczyć jedynie blogów katolickich, w rzeczywistości większość jego uczestników była związana ze środowiskiem kościelnym. „Wiemy, że Kościół potrzebuje naszej pomocy, a my możemy mu pomóc” – powiedziała Elizabeth Scalia z amerykańskiego miesięcznika First Things. Otwierający spotkanie abp Claudio Maria Celli stwierdził, że jest ono pierwszym, ale na pewno nie ostatnim krokiem Stolicy Apostolskiej w kierunku tej ważnej sfery kultury cyfrowej.

Czytaj komentarze ks. Stopki - wprost ze spotkania w Watykanie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie