Bezdomni psują wizerunek?

Coraz częściej władze miejskie na świecie wprowadzają zakaz pomocy żywnościowej bezdomnym. Inicjatywy te połączyły miasta Wschodu i Zachodu.

W Moskwie przycerkiewna stołówka pomagała od 15 lat bezdomnym, których kilkuset otrzymywało wyżywienie i pomoc medyczną. Władze stolicy Rosji uznały jednak, że kolejki bezdomnych na ulicy szkodzą reputacji miasta i zakazały dalszej działalności charytatywnej. Podobne ograniczenia rozważają władze Londynu.

Natomiast na Florydzie kilka osób odbywa już kary za pomoc bezdomnym. Sąd w Orlando w Stanach Zjednoczonych skazał trzy osoby. Rozdającym żywność grozi do 60 dni aresztu i 500 dolarów grzywny. Amerykańska organizacja od kilku lat zapewniała żywność bezdomnym mieszkającym w parkach. Sąd uznał, że złamała prawo rozdając jedzenie 15 osobom więcej niż limit, wyznaczony na 25 osób. Organizacja przybrała nazwę „Orlando żywność a nie bomby”. W kolejnych dniach policja aresztowała następne dziewięć osób z grupy posługującej ubogim.

«« | « | 1 | » | »»
 • marianna
  14.06.2011 13:27
  Oj, znam ci ja więcej osób zatroskanych o wizerunek miast. A to pani prezydent naszej stolicy usunie z centrum miasta handlowe blaszaki, które psują wizerunek, a to inni denerwują się, że budka z tanim pieczywem czy targowisko nie pasują do centrum miasta - w przeciwieństwie do różnych kredytowni, które a jakże, pasują.
 • Shamar
  14.06.2011 13:27
  Przecież w Biblii jest nakaz pomocy potrzebującym, więc takie aresztowania bez problemu można zaklasyfikować jako prześladowania na tle religijnym. Dodatkowo niezbyt zgadza się to z konstytucją amerykańską.
 • paweł
  14.06.2011 20:13

  "Jak można kochać Boga który jest niewidzialny, nie kochając człowieka który jest obok nas."-JPII Ludzie, którzy odrzucaja biednych odrzucaja samych siebie. Są to ludzie małej wiary, wiary ograniczonej do tego stopnia,że w oczach Boga sami stają się słabi i biedni. Postępują wbrew ewangelii Chrystusowej sądząc innych własną miarą a nie miarą Bożą.Człowiek odżucając bliźniego odżuca także Boga i Bożą miłość i grzech go zniewala.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie