W biblijnym świecie

www.jednosc.com.pl |

publikacja 10.01.2012 07:13

Leksykon, który pozwala lepiej zgłębić biblijne księgi i bliżej poznać ich bohaterów.

W biblijnym świecie Wydawca: Jedność Herder

Opracowany przez wybitnych biblistów z całego świata „Nowy leksykon biblijny” przedstawia wyczerpujące informacje na temat wszystkich zagadnień biblijnych, w oparciu o najnowsze wyniki badań naukowych.

Ponad 5000 haseł pomieszczonych na 847 stronach podaje wiedzę o miejscach, osobach i rzeczach, które są wymieniane w Biblii i mają znaczenie dla jej zrozumienia.

Ponad 100 obszernych artykułów tematycznych dostarcza cennej wiedzy z zakresu teologii biblijnej, pozwala zgłębić biblijne księgi i bliżej poznać ich bohaterów.

Fachowe teksty napisane przystępnym językiem ubogaca mnóstwo kolorowych ilustracji, a położenie ważnych miejsc unaoczniają czytelnikowi przejrzyste mapy sporządzone zgodnie z nowoczesnymi standardami.

***

Wydawnictwo Jedność Herder ufundowało dla naszych Czytelników 5 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe brzmiało: jak miała na imię żona babilończyka Joakima, którą prorok Daniel ocalił od śmierci? Chodziło oczywiście o Zuzannę. Leksykony otrzymują:

Beata Kubas z Bielska-Białej, Marianna i Henryk Barańscy z Kornicy, Elżbieta Krzewińska z Wrześni, Michał Kowalski z Ogrodzieńca oraz Wojciech Batko z Gdańska

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.