Buducnost pokonana

PAP |

publikacja 19.07.2012 07:00

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali wczoraj w Czarnogórze z zespołem Buducnost Podgorica 2:0 (1:0) w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Rok Elsner w 19. min i Sebastian Mila z karnego w 49.

Wrocław Maciej Kulczyński/PAP Wrocław
Od lewej: wiceprezydent miasta Michał Janicki, trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk i prezes klubu Piotr Waśniewski podczas konferencji prasowej przed turniejem Polish Masters, w którym poza Śląskiem zagrają także Benfica Lizbona, Athletic Bilbao i PSV Eindhoven

Do środowego meczu wrocławianie przystąpili bez kontuzjowanego napastnika Johana Voskampa i pauzującego za kartki środkowego obrońcy Rafała Grodzickiego. Spotkanie z trybun oglądał selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemar Fornalik.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 3. minucie bliscy byli zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na strzał z pięciu metrów zdecydował się Selmo Kurbegovic, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Chwilę później minimalnie niecelnie na bramkę Śląska uderzał Admir Adrovic.

Cofnięci na swoją połowę mistrzowie Polski swoich szans szukali w stałych fragmentach gry i kontratakach. Ta taktyka przyniosła efekt w 19. minucie. Sebastian Mila dośrodkował z prawej strony boiska do stojącego na 5. metrze Roka Elsnera, który strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Po stracie gola podopieczni trenera Radislava Dragicevica rzucili się do ataku, ale brakowało im dokładności w wykończeniu akcji.

Po zmianie stron wrocławianie potrzebowali zaledwie czterech minut na zdobycie drugiej bramki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Milę, piłkę ręką w polu karnym zagrał Djordje Djikanovic i sędzia podyktował rzut karny. Mila bez żadnych problemów pokonał bramkarza, arbiter nakazał jednak powtórzenie "jedenastki", ale kapitan Śląska w drugiej próbie także się nie pomylił.

Od tego momentu tempo meczu zdecydowanie spadło. Gospodarze nie mieli pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnych, a usatysfakcjonowani prowadzeniem wrocławianie spokojnie rozgrywali piłkę. W efekcie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

Buducnost kończyła mecz w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartką za uderzenie łokciem Łukasza Gikiewicza ukarany został Flavio Beck Junior w 79. minucie meczu. Brazylijczyk spędził na boisku zaledwie 4 minuty.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 25 lipca we Wrocławiu. Już w sobotę i niedzielę zespół Śląska weźmie natomiast udział w towarzyskim turnieju piłkarskim Polish Masters, w którym zagrają także Benfica Lizbona, Athletic Bilbao i PSV Eindhoven.

Buducnost Podgorica - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Rok Elsner (19-głową), 0:2 Sebastian Mila (49-karny).

Żółta kartka: Buducnost Podgorica - Djordje Djikanovic, Srdjan Radonjic. Śląsk Wrocław - Patrik Mraz.

Czerwona kartka za uderzenie rywala: Buducnost Podgorica - Flavio Beck Junior (79).

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów: 5500.

Buducnost Podgorica: Jasmin Agovic - Radenko Kamberovic, Djordje Djikanovic, Mitar Pekovic, Risto Radunovic - Radivoje Golubovic, Nikola Vukcevic (75. Flavio Beck Junior), Milos Kalezic, Selmo Kurbegovic, Dragan Boskovic (59. Srdjan Radonjic) - Admir Adrovic (85. Marko Vukcevic).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Patrik Mraz, Mariusz Pawelec, Marcin Kowalczyk, Tadeusz Socha - Waldemar Sobota (89. Dalibor Stevanovic), Rok Elsner, Sebastian Mila, Przemysław Kaźmierczak, Mateusz Cetnarski (71. Sylwester Patejuk) - Łukasz Gikiewicz (82. Cristian Omar Diaz).