W Europie wygrywa chorzowski Ruch

PAP |

publikacja 20.07.2012 07:36

Zwycięstwo u siebie i dwa remisy na wyjeździe zanotowały wczoraj polskie drużyny w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. Ruch Chorzów wygrał z Metalurgiem Skopje 3:1, Legia Warszawa zremisowała z Metalurgsem Lipawa 2:2, a Lech Poznań z Chazarem Lenkoran 1:1.

Chorzowianie, prowadzeni po raz pierwszy przez Tomasza Fornalika (brata Waldemara, nowego selekcjonera reprezentacji Polski), do 74. minuty przegrywali z zespołem z Macedonii 0:1. Później jednak zdołali zdobyć trzy gole po strzałach byłych piłkarzy Widzewa Łódź. Dwa zdobył napastnik Arkadiusz Piech, a jednego obrońca Piotr Stawarczyk.

Lech i Legia swoje pierwsze mecze drugiej rundy grały na wyjeździe. Poznaniacy zremisowali z azerskim Chazarem Lenkoran 1:1 po wyrównującym golu Mateusza Możdżenia. Z kolei warszawiacy dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu z łotewskim Metalurgsem Lipawa (Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki), ale rywale za każdym razem wyrównywali.

W meczu macedońskiego FK Renova z białoruskim FK Homel (0:2) jedną z bramek dla gości zdobył Tomasz Nowak. Były pomocnik m.in. Korony Kielce, Polonii Bytom i ŁKS Łódź trafił do siatki w 39. minucie. Spotkanie to sędziował Hubert Siejewicz.