1:5 Smudy w debiucie

PAP |

publikacja 03.02.2013 23:45

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Franciszek Smuda nieudanie rozpoczął rundę rewanżową niemieckiej drugiej ligi. Jego SSV Jahn Regensburg został rozgromiony przed własną publicznością 1:5 przez wicelidera tabeli Herthę Berlin.

Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało dotkliwej porażki gospodarzy, bowiem piłkarze schodzili na przerwę przy stanie 0:0. Jednak po zmianie stron drużyna z Berlina zdobyła trzy bramki w ciągu kwadransa (w 53., 56. i 68. minucie).

Kilkanaście minut przed końcem meczu gospodarzom udało się zmniejszyć straty na 1:3, ale końcówka należała do gości, którzy strzelili kolejne dwa gole i odnieśli piąte z rzędu wyjazdowe zwycięstwo.

Niedzielna porażka oznacza, że drużyna z Ratyzbony po 20 kolejkach nadal zamyka tabelę 2. Bundesligi z dorobkiem 13 punktów. Do 15. miejsca - pierwszego dającego pewne utrzymanie - traci osiem oczek.

Smuda, który funkcję szkoleniowca Bawarczyków pełni od stycznia, został sprowadzony do klubu w celu uchronienia go przed spadkiem. Powiedział wówczas, że cieszy się na to wyzwanie. "Czeka mnie trudne zadanie, ale to mnie właśnie motywuje. Łatwo jest prowadzić Bayern Monachium, Barcelonę czy Real Madryt, ale utrzymanie się w tej lidze będzie tak samo trudne, jak wywalczenie mistrzostwa gdzie indziej" - ocenił.