Niedługo nas odwiedzą

publikacja 27.10.2006 16:37


13 listopada gośćmi czatu będą
o. Andrzej Bujnowski i Marcin Pospieszalski z zespołu Deus Meus



Marcin Pospieszalski

Muzyk ukształtowany przez jazz,muzykę rockową i klasyczną.Basista, kompozytor, aranżer, producent. Urodził się 19 września 1963 roku w Częstochowie. Pochodzi ze znanej muzycznej rodziny Pospieszalskich. Na przełomie lat 60/70, w epoce The Beatles i The Roling Stones bracia nauczyli się kilku chwytów na gitarze i postanowili założyć zespół – „Niedzielna Szkółka Ojca Stanisława”(najmłodszy w zespole Mateusz miał 5 lat,najstarszy Janek 17-cie).Później bracia zaczęli naukę w szkole muzycznej . Marcin uczył się gry na skrzypcach, a w liceum muzycznym grał już w big bandzie na gitarze basowej. Ukończył studia w zakresie aranżacji i kompozycji na Wydziale Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Gra w wielu zespołach, komponuje i aranżuje muzykę do filmów fabularnych, spektakli telewizyjnych, teledysków oraz dla wielkich imprez muzycznych, m.in. poświęconych Ojcu Świętemu. Przez ostatnie 12 lat współtworzył zespół New Life Music
Grał i nagrywał z wybitnymi polskimi i amerykańskimi muzykami jazzowymi Zespoły z którymi współpracował to „Tie Break”,"Woo-Boo-Doo" „Young Power”„Sojka – Yanina Kompania”, „Armia”, „2Tm2,3”, „Deus Meus”, „Arka Noego”, a także ze swoimi braćmi (kolędy Pospieszalskich). Odbył trasy koncertowe po Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Niemczech.
Jest laureatem Fryderyków za rok 1998, 1999 , 2000 i 2003 w kategorii: „producent muzyczny roku”. Nominowany do nagrody "Totus" w 2004 roku za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej.
Pracował jako aranżer muzyki do wielu polskich filmów. Jest autorem muzyki do filmów fabularnych m.in. "Demony Wojny wg. Goyi"(rez.Wł.Pasikowski) i "Prawo ojca"(reż Marek Kondrat) Jest aranżerem muzyki i współproducentem ścieżki dźwiękowej do filmu Waldemara Szarka „Spona”.
Jest producentem muzycznym płyt: „Ale jestem” i "Jasnosłyszenie" A.M. Jopek, „Kiedy przyjdzie dzień” Antoniny Krzysztoń,"Nie-cud" i "Trudno nie wierzyc w nic" zespołu "Raz, dwa, trzy ", "Czarno na białym" i "Spoza nas" Mietka Szcześniaka a także dużego projektu orkiestrowego „Live In Holy City” Michała Urbaniaka .


o. Andrzej Bujnowski


Dominikanin zafascynowany muzyką. Swoje powołanie zakonne odkrywał m.in. w melodii chorału gregoriańskiego. Z wykształcenia plastyk, z zamiłowania muzyk i publicysta , nadaje muzyce niepowtarzalną barwę, sprawiając, iż staje się ona narzędziem ewangelizacyjnym.
Wspólnie z Janem Budziaszkiem (perkusistą Skaldów) przygotowywał w kościele Św. Trójcy w Krakowie pierwsze „Zaduszki Jazzowe” w 1986 r. Na przełomie lat 80. i 90. współtworzył muzyczny dział wydawniczy w krakowskim środowisku charyzmatyków związanych z pismem „List” i Wydawnictwem książkowym „M”. Od 1992 roku był współorganizatorem pierwszych w Polsce Spotkań-Rekolekcji Muzyków Chrześcijan w Dursztynie (na Spiszu), a później w Ludźmierzu . Dyrektor programowy kwartalnika muzycznego RuaH. Autor opracowań i tłumaczeń, które znalazły się w śpiewniku dominikańskim „Niepojęta Trójco”.Twierdzi, że przez śpiew liturgiczny najgłębiej odnaleźć można i zrozumieć ducha
Eucharystii i modlitwy kontemplacyjnej.
W 2003 roku otrzymał nagrodę TOTUS w kategorii „osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” za propagowanie muzyki liturgicznej oraz fenomen stworzenia i animowania środowiska młodych muzyków chrześcijańskich




!!! Zapis czatu !!!
DEUS MEUS


Najpierw była przyjaźń, która pewnego dnia pozwoliła spotkać się grupie studentów ze Szczecina. To ona dała początek niezwykłej muzycznej i duchowej przygodzie, która tak naprawdę zaczęła się pewnego letniego dnia w pociągu do Ludźmierza. Kilka osób znających się dotąd ze spotkań przy jednej ze szczecińskich parafii - w tym: Ewa Feret i Hubert Kowalski, do dziś śpiewający w zespole oraz siostry Uczennice Krzyża: Ancilla Krysnalska i Franciszka Godlewska, autorka pięknej pieśni "Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody" - postanowiło wybrać się razem ze swoim duchowym opiekunem o. Andrzejem Bujnowskim na kolejne spotkanie muzyków chrześcijan. W Ludźmierzu chcieli zaśpiewać pieśni, które przygotowywał dla nich głównie o. Andrzej i nikt z nich nie przypuszczał, jak wiele zmian przyniesie ta nocna podróż i samo spotkanie w małej wiosce koło Nowego Targu. Był rok 1994.



Bardzo szybko z młodymi muzykami zaprzyjaźnili się Mietek Szcześniak i Marcin Pospieszalski – przyszły aranżer, kompozytor i producent płyt. To oni zachęcili zespół, wtedy jeszcze bez nazwy, aby nagrać przywiezione ze Szczecina piosenki. Pierwsze 2 amatorskie sesje z udziałem grupy młodzieżowej prowadzonej przez ks. Piotra Leśnika przyniosły nadspodziewanie dobre efekty. Kiedy materiał usłyszał Marcin Pospieszalski, bez wahania postanowił nagrać całość w studio. Krótko potem projektem zainteresowało się krakowskie wydawnictwo "M", które wydało pierwszą płytę DEUS MEUS "Hej, Jezu!" (1995) ("Listowe Piosenki 2"). Ta wznawiana już kilka razy płyta była jedną z pierwszych na polskim rynku nagraną przez wierzących muzyków, a piosenki z krążka już niedługo znała cała Polska. "Hej, Jezu !", "Ogrody", "Tyś jak skała, Tyś jak wzgórze", "Mój Jezus", "Święte Imię Jezus", "Niech nas ogarnie łaska Panie Twa", "Kocham, więc nie muszę się bać". Sprzedano ponad 50 tys. egzemplarzy, a pirackie nagrania pojawiły się nawet na Stadionie Dziesięciolecia w W-wie. Rok później DEUS MEUS wydał, również dzisiaj wznowioną: "Słońce nagle zgasło" (1996) z polskimi pieśniami wielkopostnymi. Kolejne lata to nowe płyty: "Jezus zwyciężył" (1997) (z grupą Oweyo), "Mój Jezus" (1997), "Chwała Barankowi" (1998) oraz „Jahwe” (2002).

Jubileuszowa Trasa