Chomranice. Bal na ponad 100 królewien szukających świętości

Beata Malec-Suwara

publikacja 28.01.2020 20:20

28 stycznia w Klęczanach odbył się dekanalny bal Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Chomranice. Bal na ponad 100 królewien szukających świętości Beata Malec-Suwara /Foto Gość W balu wzięło udział ok. 120 osób.

Organizatorem była Dziewczęca Służba Maryjna z Chomranic z s. Anną Marią na czele, która jest opiekunem maryjek w dekanacie Nowy Sącz - Zachód.

W balu wzięło udział ponad 100 deesemek i ich opiekunowie, w sumie ok. 120 osób. - Przybyły do nas liczne reprezentacje z siedmiu parafii naszego dekanatu, a także goście z Męciny, parafii sąsiadującej z nami - mówi s. Anna Maria, karmelitanka Dzieciątka Jezus.

- Jesteśmy wdzięczni prowadzącym dom kultury w Klęczanach za ich dobroć i bezinteresowne otwarcie nam drzwi. Powiedzieli, że chcą, by i tu działo się dobro na chwałę Bożą. Są z nami - dodaje siostra.

Balowi towarzyszyło hasło "Szukamy świętości", a przybyłe deesemki, nazywane także córkami Króla, królewnami, poproszono, by założyły stroje świętych i błogosławionych. Każda z dziewcząt przygotowała również informacje na temat postaci, którą obrała na patronkę w czasie balu. Były św. Jadwigi, św. Kingi, bł. Karoliny, św. Faustyny, św. Justyna, a nawet św. Franciszka Rzymianka. Oczywiście najwięcej dziewcząt wystąpiło w rolach aniołów i Marii.

Chomranice. Bal na ponad 100 królewien szukających świętości   Beata Malec-Suwara /Foto Gość Kolejka do... Chomranice. Bal na ponad 100 królewien szukających świętości   Beata Malec-Suwara /Foto Gość ...świętości.

Bal rozpoczął się modlitwą i liturgią słowa, podczas której rozważaniom poddano fragment Ewangelii o znalezieniu Jezusa w świątyni. Tę część poprowadził ks. Łukasz Kita z Tęgoborzy. Potem przyszedł czas na zabawę i konkursy. Wybierano królową balu, a także przyznano sporo nagród dziewczynkom, które do złudzenia przypominały swojego patrona.

W większości parafii tego dekanatu istnieje Dziewczęca Służba Maryjna. W samych tylko Chomranicach należy do niej 53 dziewczynki, głównie czwarto-, piąto- i szóstoklasistki.