Rajd przy świetle księżyca

na /UMS

publikacja 19.08.2020 09:10

W piątek 21 sierpnia po raz kolejny w Skierniewicach zostanie zorganizowany - w ramach cyklu "Moje Miasto Nocą" - nocny rajd rowerowy.

Nocne rajdy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. UM Skiernieiwce Nocne rajdy od lat cieszą się dużym zainteresowaniem.

Będzie to kolejna edycja imprezy, która od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem skierniewiczan. Od godz. 18 przed ratuszem wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oznakowania roweru, by w ten sposób zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą.

Rajd rozpocznie się punktualnie o godz. 21. Nocna przejażdżka będzie wiodła ulicami: Żwirki, Jagiellońską, Mszczonowską, al. Pieniążka, Trzcińską, Podleśną, Mszczonowską, al. Rataja, Wiadukt, Wyszyńskiego, Łowicką, Armii Krajowej, Marii Skłodowskiej-Curie, Widok, Wiadukt, Sobieskiego i Szkolną. Koniec rajdu zaplanowano na ul. Mickiewicza. W sumie cykliści pokonają 15 km. Nocy przejazd będzie okazją do integracji, a także do podziwiania uroków miasta po zmierzchu. Po dotarciu do celu planowane są wspólny grill i ognisko. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie dobrej zabawy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o bezpieczeństwo uczestników. - Przez całą trasę będą nam towarzyszyć policja i straż miejska. Nie zabraknie także pilotów rajdu. W związku z panującą epidemią w rajdzie może wziąć udział ograniczona liczna osób. Warunkiem uczestnictwa jest pobranie, wypełnienie i dostarczenie oświadczenia o stanie zdrowia do biura zawodów - mówi prezes OSiR Marek Kujawski.

Wniosek jest dostępny na stronie ośrodka sportu. W rajdzie może wziąć maksymalnie 250 osób. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Ruszając na trasę, należy pamiętać o stosownym oświetleniu roweru.