Nowe Radio odpowiedzią na intuicję papieża Franciszka?

rp

publikacja 21.01.2021 16:50

Powstanie tego radia internetowego było odpowiedzią na skomplikowaną sytuację wielu osób pozostających w izolacji domowej w czasie pandemii koronawirusa.

Nowe Radio odpowiedzią na intuicję papieża Franciszka? www.noweradio.pl Redaktor Jacek Wnuk jest doświadczonym dziennikarzem radiowym.

Powstanie Nowego Radia, którego można słuchać całą dobę na www.noweradio.pl, nastąpiło wiosną 2020 r., w czasie pierwszej fali pandemii koronawirusa. Impulsem było przekazywanie rzeczowych informacji oraz dotarcie z nadzieją i wsparciem do osób przebywających w domach.

Nowe Radio charakteryzuje więc wolny przepływ myśli, informacji, muzyki, bez ram i ograniczeń. Słuchający nie zetkną się na antenie z polityką ani reklamami. Redaktorem programowym jest doświadczony dziennikarz radiowy - Jacek Wnuk, od lat związany ze stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Audycje prowadzone są w wielu językach, mają charakter społeczny. Pomysłodawcą i założycielem jest ks. Mieczysław Puzewicz. W związku z tytułem Orędzia na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu „Chodź i zobacz (J 1,42). Komunikowanie jako spotkanie ludzi takimi, jacy są i gdzie są”, ks. Mieczysław zwrócił na antenie rozgłośni internetowej uwagę na intuicję papieża, który dostrzega szansę na pożyteczne i wartościowe wykorzystanie mediów w czasie pandemii. - Teraz każde spotkanie może odbywać się w czasie rzeczywistym. Ale powinniśmy pamiętać, że media społecznościowe mają tendencję do przekazywania treści błahych i byle jakich - zauważył. Jego zdaniem decydujące jest moralne nastawienie do korzystania z mediów i innych narzędzi, dlatego potrzeba edukacji i wychowania w tym zakresie.

Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu „Chodź i zobacz (J 1,42). Komunikowanie jako spotkanie ludzi takimi, jacy są i gdzie są” zostanie najprawdopodobniej opublikowane 24 stycznia w dniu wspomnienia św. Franciszka Salezego.