Otwarcia jakich branż Polacy oczekują w pierwszej kolejności?

PAP |

publikacja 27.04.2021 09:10

Ponad 45 proc. badanych uważa, że rząd powinien najszybciej otworzyć gastronomię serwującą dania i napoje na zewnątrz - pisze wtorkowa Rzeczpospolita, cytując sondaż jaki na jej zlecenie wykonał IBRiS.

Otwarcia jakich branż Polacy oczekują w pierwszej kolejności? Warszawski_Serwis / CC 2.0

IBRiS zapytał na zlecenie "Rzeczpospolitej" o kolejność, w jakiej rząd powinien - zdaniem respondentów - zdejmować kolejne obostrzenia.

Jak wynika z sondażu, który cytuje dziennik, 45,3 proc. badanych uważa, że rząd powinien najszybciej otworzyć gastronomię serwującą dania i napoje na zewnątrz. Kolejne niespełna 33 proc. marzy o otwarciu wszystkich lokali - wskazuje dziennik.

Za otwarciem całej gospodarki, jak wskazuje "Rz", opowiada się 33,6 proc. respondentów, a na otwarcie galerii handlowych wskazuje 35,3 proc. ankietowanych. Z kolei 32,1 proc. chciałoby uprawiania sportu bez ograniczeń. Niespełna 14 proc. wskazuje natomiast na odblokowanie wesel i komunii - podaje dziennik.

Z sondażu dla "Rz" wynika też, że 42,6 proc. ankietowanych opowiada się za odblokowaniem z ograniczeniami instytucji kultury, a 28,8 proc. - za otwarciem klubów fitness, siłowi czy solariów.

Badanie na zlecenie "Rz" przeprowadził IBRiS w dniach 23-24 kwietnia 2021 r. na 1100-osobowej grupie respondentów. Metoda badawcza: CATI.