Daleko od domu i rodziców - odpoczynek i nauka odpowiedzialności

rp

publikacja 26.07.2021 11:02

Katolickie Stowarzyszenie Agape po raz kolejny zorganizowało letnie wakacje dla dzieci i młodzieży z placówki specjalistycznej.

Daleko od domu i rodziców - odpoczynek i nauka odpowiedzialności PU/Agape Dzieci i młodzież odwiedziły m.in. park linowy w Zwierzyńcu, uczestniczyły w wycieczkach rowerowych do Górecka Kościelnego, spływach kajakowych po Wieprzu.

Po raz piąty wakacje zostały zorganizowane w Centrum Turystyki Roztocze w Józefowie. - Kolejny raz udało nam się pozyskać środki finansowe, aby zorganizować wypoczynek w otoczeniu magicznej Puszczy Solskiej. Dzięki dotacji Lubelskiego Kuratora Oświaty, przez 12 dni, jest tu z nami 30 podopiecznych – informują przedstawiciele zarządu Agape.

Dzieci i młodzież z placówki specjalistycznej Agape Club w Lublinie mają okazję obcować z przyrodą, uczyć się współpracy i pomocy innym. Poza tym wakacje w Józefowie to także duża dawka edukacji połączonej z odpoczynkiem.

– Chcemy, żeby młodzi ludzie stawali się odpowiedzialni za siebie, za innych, za otaczający ich świat przyrody. Z drugiej strony, my dorośli często zabieramy im szansę na dorastanie do odpowiedzialności, bo chcemy zrobić coś szybciej. Właśnie obozy wakacyjne są dobrą okazją do ćwiczenia odpowiedzialności i cierpliwości. Daleko od domu, od rodziny, czasami tylko z grupą przyjaciół czy znajomych - mówi Anna Łoś, kierownik świetlicy Agape Club w Lublinie.

Dzieci i młodzież odwiedziły m.in. park linowy w Zwierzyńcu, uczestniczyły w wycieczkach rowerowych do Górecka Kościelnego, spływach kajakowych po Wieprzu.