• memes
    20.01.2013 14:39
    bardzo dziękuję za ten artykuł! zainspirował mnie do ewangelizacji przez memy, które dość często przeglądam :)

    czytałam na stronie Catholic Memes, ze jedna osoba się dzięki nim nawróciła :D

    niestety, jest trochę tak, że na tej stronie i jej podobnych, memy są dla już "przekonanych", chyba, że je ktoś udostępni;

    pomyslalam więc, że spróbuję je udostępnić na stronie 9gag; niestety, na razie same minusy :(

    bardzo proszę o "buźki", wtedy jest szansa, że obrazki wejdą na główną stronę

    dzięki!

    http://9gag.com/inteconfido777
  • Gość
    25.02.2013 22:33
    Mamy polityczne były w Polsce przed 2007 rokiem. Na przykład w czasie wyborów 2005 PO wydrukowało serię memów-wklejek z napisem "zasłoń pisiora", "schowaj pisora" i ilustracją na której Kaczyński stał za słoniem itp.
  • dyskutant
    26.02.2013 06:39
    Memetyka, to teoria dotycząca ewolucji kulturowej zakładająca, że, jak w ewolucji biologicznej, jednostką doboru jest gen, tak w ewolucji kulturowej jednostką doboru jest mem, czyli najmniejsza jednostka informacji kulturowej. Twórcą tej teorii jest Richard Dawkins, gdzie w książce w książce "Samolubny gen" opisał analogie do genetyki.
    Nie jest prawdą p. Agato, że słowo memetyka pochodzi z greki, słowa "mimesis". Mem pochodzi od angielskiego słowa memory - pamięć.
    Proszę więc pisać zgodnie ze stanem faktycznym.
    Oczywiście ewolucja kulturowa trwa od początków cywilizacji, w zależności od zdobywanej wiedzy i przemian cywilizacyjnych. Stąd jednostką informacji kulturowej są różne pojęcia myślowe, skróty, plotki, skojarzenia, w zależności od epoki składają się na określony mem.
    Dawkins użył słowa memetyka odnosząc się do kwestii religijnych, przypominając, że kiedy religia była dominująca w życiu człowieka, najważniejsze były memy religijne, które kształtowały postawy człowieka, a zwłaszca gdy człowiek był wychowywany od kołyski w atmosferze wiary.
    Dziś memetyka odnosi się właściwie do każdej dziedziny naszego życia, religijnego, do nauki, wiedzy o świecie, o polityce, o trendach w sztuce etc.
    Tak więc w sferze społecznej krąży niezliczona ilość memów.
Dyskusja zakończona.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie