Jesienne Dni Biblijne

Jesienne Dni Biblijne
19 Października 07:00
KUL, Collegium Joannis Pauli II Andrzej_Macura

Instytut Nauk Biblijnych KUL ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką biblijną na XII Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, organizowane w dniach 19-20 października br.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie...

Miejscem tego wydarzenia będzie aula C-1031 Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Collegium Jana Pawła II, X piętro). Tematem Sympozjum zatytułowanego „Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz? (Ps 8,5)” będzie antropologia w Piśmie świętym.

Pośród gości, zaproszonych do wygłoszenia referatów w czasie Sympozjum, znajdą się przedstawiciele wiodących ośrodków teologicznych z różnych stron świata i Polski. Wśród prelegentów wystąpią między innymi: ks. prof. Marc Girard z Quebec w Kanadzie (wieloletni członek Papieskiej Komisji Biblijnej), prof. Michael Weigl z Wiednia oraz prof. Gregory Tatum OP z Jerozolimy. Poruszana przez nich tematyka obejmować będzie szerokie spektrum zagadnień, tak ze Starego jak i Nowego Testamentu. Dobór prelegentów daje uzasadnioną nadzieję na wysoki poziom teologicznej wymiany myśli.

Jesienne Dni Biblijne składać się będą z pięciu sesji. Po każdej z nich będzie okazja do dyskusji oraz do zadania prelegentom dodatkowych pytań. Szczegółowy program Sympozjum znajduje się na załączonym plakacie. Uczestnictwo w Sympozjum nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, ani też nie wiąże się z żadną opłatą konferencyjną.

Więcej informacji na stronie:

https://www.kul.pl/instytut-nauk-biblijnych,154.html

Szczegóły na załączonym na stronie plakacie

Serdecznie zapraszamy!

Rozpocznij korzystanie