"Czego pragniesz" - rekolekcje internetowe

"Czego pragniesz" - rekolekcje internetowe
25 Lutego 15:00
Gdynia - Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej ul. Tatrzańska 35 ; Gdańsk - Parafia Świętego Krzyża ul. Mickiewicza 11k Trójmiejska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni

„Czego pragniesz?” – to tytuł tegorocznych rekolekcji internetowych. Pragnienia są częścią naszego życia i są z nami przez całe życie. W Ewangeliach Jezus często pyta „Czego pragniesz?”. Przez to zaprasza nas do odkrywania naszych pragnień, abyśmy lepiej poznawali siebie i Boga. Jak rozpoznawać te najgłębsze pragnienia? Za którymi iść, a które porzucić? Jak pragnienia pomagają w spotkaniu z Bogiem w naszym życiu? Na te i inne pytania będziemy szukali odpowiedzi podczas tych rekolekcji.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie...

Rekolekcje internetowe to współczesna forma ignacjańskich rekolekcji w ciągu życia. Ich specyfiką jest możliwość uczestniczenia poprzez korzystanie z materiałów opublikowanych w internecie.Rekolekcje potrwają 4 tygodnie - od 25 lutego do 25 marca 2018.
Składają się one z codziennej 30-minutowej medytacji opartej na gotowym wprowadzeniu oraz cotygodniowej konferencji tematycznej. Dla osób, które będą miały takie pragnienie i mieszkają w Trójmieście lub okolicach, będzie możliwość skorzystania z towarzyszenia duchowego w tym czasie. Spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w Gdyni i w Gdańsku. Osoby pragnące skorzystać z tej formy pomocy prosimy o rejestrację przez formularz na stronie ICFD (zapisy przyjmujemy od 25 stycznia). Osoby, które nie chcą mieć rozmów indywidualnych, mogą korzystać z zamieszczonych treści bez potrzeby rejestracji.
Materiały rekolekcyjne będą publikowane na stronach internetowych www.wzch-trojmiasto.pl oraz www.icfd.pl. Wprowadzenia do modlitwy codziennie - od poniedziałku do piątku, a konferencje - każdą niedzielę.
W skrócie – rekolekcje internetowe to :
-7-minutowe wprowadzenia do osobistej medytacji od poniedziałku do piątku,
-30-minutowa medytacja osobista od poniedziałku do piątku,
-dla osób zainteresowanych – cotygodniowa 25-minutowa rozmowa z osobą towarzyszącą,
- na tydzień 25-minutowa konferencja tematyczna,
- 15-minutowy wieczorny rachunek sumienia (od 3 tygodnia rekolekcji)
Więcej informacji na stronach internetowych www.wzch-trojmiasto.pl i www.icfd.pl oraz pod nr telefonu 507 135 691

Rozpocznij korzystanie