Szkoła Uczynków Miłosierdzia - Ewa Bartosik

Szkoła Uczynków Miłosierdzia - Ewa Bartosik
22 Października 19:00
ul. Sienna 5, Kraków Diakonia Arcybractwa Miłosierdzia

Kolejne spotkanie w ramach Szkoły Uczynków Miłosierdzia odbędzie się z Ewą Bartosik, która pracuje jako wychowawca w Areszcie Śledczym w Krakowie. Mówi o sobie: z zawodu i zamiłowania pedagog. Od kilku lat pracująca w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi w Areszcie Śledczym w Krakowie. W wolnym czasie miłośniczka kwiatów. Opowie nam o wyzwaniach tej pracy, o tym jakie mają potrzeby więźniowie i co dzieję się po wyjściu z za krat.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Szkoła Uczynków Miłosierdzie to:
Niesienie pomocy potrzebującym nie zawsze jest prostym zadaniem. Można, pomimo dobrych chęci, ale przez brak doświadczenia i wiedzy, zrobić jeszcze więcej szkody.
Czasami chcemy pomóc, ale obawiamy się miejsc nam nieznanych jak więzienia, szpitale, hospicja lub boimy się reakcji osób, które w jakiś sposób się od nas różnią, np. przez niepełnosprawność. Często po prostu nie chcemy ich zranić i nie wiemy, jak się zachować w kontaktach z nimi.
Dlatego chcemy zdobywać wiedzę od doświadczonych osób, oswajać trudne miejsca i budować dobre relacje, by czerpiąc z doświadczenia naszych Gości mądrze pomagać osobom, które czekają na wsparcie.
Kierujemy ten cykl spotkań do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak w praktyce można realizować uczynki miłosierdzia.
Do tej pory odbyło się spotkanie ze wspólnotą Ogród Maryi, zaś online rozmawialiśmy ze Wspólnotą Hanna, Cateringiem Równość oraz Fundacją Podaruj Życie.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w Łące Spotkań oraz online.
Spotkanie jest otwarte zapraszamy serdecznie

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie