rekolekcje loretańskie Różaniec: światłem i nadzieją…

rekolekcje loretańskie Różaniec: światłem i nadzieją…
11 Maja 13:15
Loretto Siostry Loretanki

Różaniec: światłem i nadzieją… ks. Józef Dziduch

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

„Różaniec jest równocześnie medytacją i prośbą. Wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opiera się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo wszystko może uzyskać od Serca Syna. Przechodzić z Maryją przez sceny różańca to jakby być w „szkole” Maryi, by czytać Chrystusa, by wnikać w Jego tajemnice, by zrozumieć Jego przesłanie.” (JP2)
Najczęściej jesteśmy przyzwyczajeni do rekolekcji parafialnych w Wielkim Poście i Adwencie, a w niektórych parafiach przed odpustem. Ale są także organizowane rekolekcje dla różnych wspólnot czy osób, które pragną umocnić się w wierze, chcą pewne sprawy osobiste, rodzinne i inne poukładać na nowo, zawierzyć Panu Bogu, aby żyć w pokoju.
Te rekolekcje organizowane są w szczególnym czasie, w maju, miesiącu maryjnym, w dniach 11-13 nawiązujących do objawień Fatimskich – zechcemy przez Maryję a szczególnie przez Różaniec, który jest modlitwą i ratunkiem na wszystko, aby umocnić siebie i innym dawać siebie, tym bardziej gdy tak wiele doświadczyliśmy niepewności spowodowanej przez pandemię korona wirusa.
W tych rekolekcjach pragnę ukazać Maryję, która sama przeszła przez cierpienia, niezrozumienia, osamotnienia, doznała tak wiele doświadczeń. Ostatecznie stała się naszą Panią i Matką oraz Królową, która pragnie nam towarzyszyć i wspierać w różnych życiowych sytuacjach, tych trudnych, gdy dotykają nas cierpienia, osamotnienia, niepokoje i w tych, kiedy mamy coś wybierać odpowiedzialnego, podejmować ważną decyzję, oraz wtedy, kiedy pragniemy wielbić i Jej dziękować za otrzymane łaski i za to, że jest z nami.
Serdecznie zachęcam do udziału w tych rekolekcjach – miejsce jest bardzo klimatyzujące do nastroju modlitwy, do wyciszenia się i do medytacji. Na pewno będzie czas na rozmowy między nami, bo wielu ma także swoje różne doświadczenia i przeżycia, którymi będzie można podzielić się.
Na pewno nie zabraknie chwil na radosne nasze spotkania.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie

Forum: ostatnio poruszane wątki