Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny

Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny
10 Października 13:30
Rynek Kościuszki pod Katedrą Białostocką Środowiska katolickie i patriotyczne w Białymstoku

Już w najbliższą niedzielę (10.10.2021) o godz. 13:30 rozpocznie się X Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny. Początek na Rynku Kościuszki, obok Katedry Białostockiej. "Tato - bądź, prowadź, chroń" - to hasło przewodnie tegorocznego marszu.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/592833791748415

Według organizatorów jest to najlepszy moment na szczególną promocję ojcostwa i przypomnienie tej niezwykłej roli, którą do odegrania we współczesnym świecie mają mężczyźni - w wymiarze społecznym apeluje o ład oparty na prawach rodziny i solidarności z najsłabszymi. Tegoroczne hasło przewodnie nawiązuje również do trwającego obecnie w Kościele Roku Józefa patrona Ojcostwa.

Odezwę, w której to zaprosił do uczestnictwa w marszu, wystosował nawet abp. Józef Guzdek. Apelował o obronę wartości, podkreślił istotę małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Dodał również, iż niepokojącym wydaje się fakt, iż różne środowiska oczekują uznania związków jednopłciowych.

Marsze dla Życia i Rodziny mają już w Białymstoku swoją historię. Poprzedni odbył się w 2019 roku. Uczestnicy podkreślali, jakie wartości pragną manifestować. Odbyła się również zbiórka pieniędzy na pomoc matkom, które zrezygnowały z aborcji i urodziły dzieci.

Organizatorami wydarzenia są środowiska katolickie, patriotyczne i konserwatywne. Organizatorzy zapraszają na marsz całe rodziny z dziećmi oraz wszystkich, aby wspólnie cieszyć się cudem, jakim jest Życie i rodzina.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Forum: ostatnio poruszane wątki

Reklama