Nowy Sącz: kampania społeczna BEZPIECZNE FERIE 2022

Nowy Sącz: kampania społeczna BEZPIECZNE FERIE 2022
14 Stycznia 12:00
Nowy Sącz Fotelik.info

Bezpłatne inspekcje fotelików samochodowych będą się odbywały w czasie ferii zimowych w poszczególnych oddziałach Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info: Nowy Sącz (ul. Lwowska 238, tel. 18 521 39 52).

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...


Ferie zimowe za pasem. W tym czasie wiele rodzin wyjedzie na odpoczynek. Aby podróże samochodem były bezpieczne, Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info przygotowało bezpłatne inspekcje fotelików samochodowych. Z akcji będzie można skorzystać już od 14 do 28 stycznia w Fotelik.info w Nowym Sączu (ul.Lwowska 238)."W drodze na ferie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych inspekcji fotelików. Nie zapomnijcie o bezpieczeństwie swoim i Waszych dzieci. Wystarczy, że poświęcicie kilka minut, a my pomożemy Wam o to zadbać" - apeluje Piotr Wawrzyńczak z fotelik.info Nowy Sącz.


Nawet najlepszy fotelik samochodowy nie ochroni dziecka w wypadku, jeżeli jest źle dobrany i zamontowany w aucie. Tymczasem okazuje się, że nawet w ośmiu przypadkach na dziesięć rodzice popełniają błędy przy montażu fotelików. Są wśród nich tzw. błędy śmiertelne, stanowiące bezpośrednie zagrożenie życia dziecka.

Przewożenie niemowlęcia w nosidełku przodem do kierunku jazdy, fotelik niedopasowany do siedzenia samochodu albo do budowy ciała dziecka, niewłaściwy kąt montażu, niestabilność mocowania, źle ustawiony zagłówek fotelika, za luźno zapięta uprząż - to tylko najczęstsze z popełnianych błędów. Rodzice często nie są świadomi, co jest ważne i na co trzeba zwrócić uwagę. Podczas inspekcji otrzymują porcję wiedzy i niezbędne umiejętności.

Czym jest inspekcja fotelika?


Inspekcja fotelika to kompleksowy przegląd stanu bezpieczeństwa dziecka w samochodzie, połączony z poradą specjalistów, jak to bezpieczeństwo zapewnić lub zwiększyć. Sprawdza m.in. montaż fotelika, dopasowanie do budowy ciała dziecka i do kanapy auta, stabilność, kąt nachylenia (czy dziecku nie opada głowa), poprawność zapięcia dziecka w pasy uprzęży lub pasy samochodowe.Te i wiele innych aspektów, które sprawdzamy podczas inspekcji, mogą zadecydować o zdrowiu i życiu - podkreśla Piotr Wawrzyńczak, ekspert fotelik.info. - Mamy wiele dowodów, że dzięki prawidłowo dobranemu i zamontowanemu fotelikowi dziecko jest w stanie wyjść bez szwanku nawet z ciężkiego wypadku.
Inspekcja trwa maksymalnie 30 minut. Nie trzeba się do niej przygotowywać, wystarczy umówić się na wizytę i przyjechać swoim samochodem, ze swoim fotelikiem i swoim dzieckiem.


Bezpłatne inspekcje fotelików samochodowych będą się odbywały w czasie ferii zimowych w poszczególnych oddziałach Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info: Nowy Sącz (ul. Lwowska 238, tel. 18 521 39 52).


Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama