Wielki koncert dla Pokoju - muzyka Johna Debneya z "Pasji" Mela Gibsona (PREMIERA W KALISZU)

8 Kwietnia 19:00
Arena Kalisz, H Sawickiej 22-24 PROCULTURE, BETLEJEM W POLSCE

PŁATNY

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

‼️POLSKA PREMIERA‼️
Koncert muzyki filmowej "PASJA" arcydzieło kinowe Mela Gibsona

Kompozycje Johna Debneya
Multimedia z fragmentami filmu


Bilety do nabycia: https://www.bilety24.pl

250 artystów na scenie
🎶 Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra
🎶 Znakomici soliści: Edyta Krzemień, Hanna Okońska-Ratajczak, Albert Memeti
Połączone specjalnie na tę okazję siły i talenty:
🎶 Silesian Chamber Choir Ad libitum 🎶 Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego


"Pasja" Mela Gibsona to nie tylko arcydzieło filmowe i muzyczne, uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych wszechczasów. To przede wszystkim niezwykle silne przeżycie emocjonalne. Doświadczyły go miliony widzów na całym świecie, a także sami aktorzy - po zakończeniu zdjęć niektórzy z nich zdecydowali się przyjąć katolicyzm.


Pierwotnie Gibson chciał, aby jego dzieło było wyświetlane w kinach bez napisów, za pomocą których tłumaczone są dialogi filmowe. Widzowie mieli słyszeć tylko muzykę oraz kwestie aktorskie, zrozumiałe zaledwie dla nielicznych, bo wypowiadane w języku aramejskim, hebrajskim i po łacinie. Nie był to pomysł szalony: muzyczność dialogów oraz genialne kompozycje stworzone przez Johna Debneya, wraz ze wstrząsającymi swoją ekspresyjnością i pięknem obrazami filmowymi, mówią tu więcej o 12 godzinach z życia i męki Jezusa Chrystusa niż wszystkie słowa świata.


O porażającej sile oddziaływania "Pasji" przekonamy się podczas koncertu w Arenie Kalisz. Po raz pierwszy w historii utwory Debneya zostaną wykonane przez tak ogromny zespół wybitnych artystów. Muzykę z "Pasji" usłyszymy w mistrzowskiej wersji na orkiestrę symfoniczną, której pełnego brzmienia nie doświadczymy nawet, oglądając kinowe dzieło Gibsona. Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu.
Udział w kaliskim wydarzeniu pozwoli przeżyć z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Będzie to doznanie niezwykłe i niepowtarzalne, które zostanie w widzach i słuchaczach nie tylko na czas Wielkiej Nocy, ale już na całe życie.

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama