Rekolekcje z Bibliodramą, lectio divina i tańcem 2-5 czerwca 2022 w Loretto 60 km od Warszawy

PANIE, JESTEM TWOIM SKARBEM Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy pragną głębokiego spotkania ze Słowem Bożym. Połączą one Lectio Divina – metodę rozważania Pisma Świętego z bibliodramą i tańcem. Czytając w grupie Pismo Święte użyjemy kreatywnych, bibliodramatycznych sposobów zagłębiania się w teksty by poszukiwać wglądu w to, co mówią one o moim życiu.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Bibliodrama to metody angażujące całego człowieka, a więc i ciało. Dlatego szczególnie pomocna w medytacji tekstów biblijnych jest modlitwa tańcem, która pomaga przeżyć treści biblijne w gestach i ruchach tańca.

Osoby zainteresowane bibliodramą będą miały okazję poznać nowe metody w praktyce oraz pogłębić ich teorię.

W cenie seminarium wliczone są materiały (muzyka i opis tańców) do późniejszego stosowania we własnej praktyce warsztatowej.

PROWADZENIE:

Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė – certyfikowany lider bibliodramy od 2011 roku. Od ponad 25 lat zajmuje się edukacją dorosłych w duchowości jezuickiej. Prowadzi seminaria, rekolekcje oraz projekty rozwojowe dla szkół. Należy do katolickiej organizacji Future zajmującej się formacją liderów młodzieżowych i organizacją kolonii letnich dla dzieci.

Mieszka z mężem w Kownie:
“Od wielu lat prowadzę seminaria, rekolekcje i grupy modlitewne, których doświadczeniami chcę się podzielić. Seminarium jest dla tych, którym zależy na pogłębieniu własnego warsztatu bibliodramy oraz dla tych, którzy chcą po prostu uczestniczyć w głębszym poznaniu Słowa Bożego oraz nauczyć się modlić tańcem.
Seminarium prezentuje tańce, które tańczymy w żeńskiej grupie modlitewnej, a także na zajęciach bibliodramatycznych i rekolekcjach. Jedni uczą się ich, inni tworzą je podczas modlitwy jako owoc wiary i kontemplacji”.

Vilhelmina Raubaitė-Mikelionienė

Seminarium organizowane jest przez Akademię Bibliodramy przy współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Loretanek.

Zapisy i informacja: e-mail: centrum@loretto.pl tel.: 510 099 949, 29/741 17 87

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama