V Koncert Organowy na Bielanach - Łukasz Kołakowski

V Koncert Organowy na Bielanach - Łukasz Kołakowski
12 Listopada 16:00
AKW, Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3, wejście B AKW, Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury,Dewajtis 3

Akademia Katolicka w Warszawie i Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce" mają zaszczyt zaprosić Państwa na V występ z cyklu: Koncerty Organowe na Bielanach. Artystą, który zagra w auli im. bł. Jerzego Popiełuszki, już 12 listopada, jest Łukasz Kołakowski.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

V Koncert Organowy na Bielanach - Łukasz Kołakowski:
MIEJSCE: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
TERMIN: 12.11.2023 r. godz.: 16:00
WSTĘP WOLNY

PROGRAM:

P.F. Boëly – Fantaisie et fugue en si bémol majeur
Franck – Cantabile
Saint-Saëns – Fantaisie en mi bémol
Dubois – In Paradisum
Vierne – Scherzo z II symfonii organowej e-moll op. 20
Langlais – Méditation (Suite médiévale)
Duruflé – Prélude et Fugue sur le nom d'Alain op. 7


O ARTYŚCIE:

Łukasz Kołakowski (1994) jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzyczne I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie fortepianu, którą ukończył z wyróżnieniem w 2013 roku. Następnie ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w 2017, a później również z wyróżnieniem studia magisterskie w 2019 roku w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dra Jarosława Tarnawskiego.

Studiował także w Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn – Bartholdy” w Lipsku pod kierunkiem prof. Martina Schmedinga w ramach projektu Erasmus+. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Polsce, Niemczech oraz we Francji, prowadzonych między innymi przez: Petera van Dijka, Arvida Gasta, Ludgera Lohmanna, Matthiasa Maierhofera, Karola Mossakowskiego, Olivera Penin, Petera Planyavskiego, Martina Sandera, Martina Schmedinga, Wolfganga Seifena, Balazsa Szabo, Marka Toporowskiego, Krzysztofa Urbaniaka.

W sierpniu 2015 roku został laureatem II nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. W grudniu 2015 roku zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie. W marcu 2017 zdobył złotą nagrodę na IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Svirél w Nowej Goricy we Słowenii. W listopadzie 2018 roku otrzymał wyróżnienie na V Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam”. Zakwalifikował się także do drugiego etapu dużych konkursów organowych we Freiburgu (2016) i Paryżu (2017), a także prestiżowego konkursu Grand Prix International d'Orgue Jean-Louis Florentz 2022.

Występował na polskich festiwalach organowych, m. in. w Cieszynie, Giżycku, Krakowie (w ramach festiwalu Zaduszki Organowe im. Prof. Jana Jargonia oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach), Leżajsku, Oleśnicy, Oświęcimiu, Poznaniu, Pogórzu, Wrocławiu (m.in. na zrekonstruowanych organach Englera w Bazylice św. Elżbiety) i Żywcu, a także na koncertach w Niemczech – w Lipsku, Freibergu (na słynnych organach Silbermanna) oraz w mniejszych miejscowościach Brandenburgii i Saksonii.

Od listopada 2020 roku jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Solowego i Zespołowego Współczesnego Wykonawstwa Muzycznego w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie łączy pracę naukową i dydaktyczną w Katedrze Organów. Do jego szczególnych zainteresowań badawczych należy francuska muzyka organowa. Przygotowuje pracę doktorską poświęconą twórczości organowej Thierry Escaicha.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie