Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie spotkania.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Mają po dwadzieścia kilka lat, nie mają osobistych wspomnień z Janem Pawłem II, a jednak nazywają go swoim patronem i przewodnikiem. W ramach jubileuszu 25-lecia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia stypendyści opowiadają, jak wsparcie materialne i formacja duchowa zmieniają ich życie.
Instytut Dialogu Międzykulturowego w Krakowie oraz Klub Sportowy Aquila Wadowice zapraszają do udziału w Rajdzie rowerowym „Sportowymi Śladami Jana Pawła II”. To niezwykłe wydarzenie od lat zrzeszające miłośników zdrowego stylu życia, integracji i dobrej zabawy odbędzie się 20 września w Jaroszowicach-Zbywaczówce (Wadowice).
Miasto św. Franciszka przygotowuje się do przyjęcia tysięcy pielgrzymów.
12 tys. młodych z Polski i około tysiąca z Polonii zarejestrowało się na wyjazd na Jubileusz Młodych w Rzymie od 28 lipca do 3 sierpnia. Najwięcej z Małopolski, Lubelszczyzny i Mazowsza - poinformował PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk.
Ojciec Święty wskazał na bł. Pier Giorgio Frassati, patrona tegorocznego spotkania Lednica 2000.
Czyli jak to właściwie z nimi jest?
Tłumy na ulicach, całonocne czuwania w kościołach, setki zniczy w miejscach kojarzonych z Janem Pawłem II, zamknięte sklepy, kluby i urzędy oraz wspólne modlitwy kibiców zwaśnionych drużyn. Dni poprzedzające śmierć papieża-Polaka oraz te bezpośrednio po niej określono mianem "narodowych rekolekcji".
Papież zachęca włoskie rodziny do przyjęcia młodych pielgrzymów w Roku Jubileuszowym.
Ponad 11 tys. pielgrzymów z Polski zapisało się już na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Spodziewamy się, że w sierpniowym spotkaniu z papieżem w Portugalii weźmie udział ok. 15 tys. młodych z naszego kraju - powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk.
Z okazji dnia walki z rasizmem Papież Franciszek napisał na Twitterze, że rasizm jest jak wirus, który mutuje, potrafi się ukrywać i czekać przyczajony. „Dokonany w tej kwestii postęp społeczeństwa nie jest dany raz na zawsze. Przejawy rasizmu są ciągle obecne i powinny być powodem do wstydu” – zauważył Ojciec Święty.