Rąbał lasy w Karpatach i w Komi. Pod bombami naprawiał tory kolejowe na polach naftowych Ploeszti. Był zdrajcą ojczyzny i członkiem partii. W sowieckich łagrach przesiedział 9 lat. Ślub w cerkwi wziął w 50. rocznicę ślubu cywilnego. Przez całe życie pozostał Hucułem z Dychtyńca z putylskiego rejonu.
Chor Wirap, Tatew, Norawank , Sewanawank - o przepięknych klasztorach, górach, przestrzeniach Armenii; ormiańskim jedzeniu i ZOO w Erywaniu opowiada w magazynie "Świat jest piękny" Aleksander Czarnik.
Pięć kobiet. Choć o swoim istnieniu jeszcze nie tak dawno nie wiedziały, dziś razem przekonują, że warto robić coś dla innych, bo każda istota ludzka warta jest uwagi.
Cztery cudzoziemki rozpoczęły wolontariat w Koszalinie. Caritas poszukuje młodej osoby, która wesprze je w poznawaniu naszego miasta, polskiej kultury i nawiązaniu nowych kontaktów.
Taka twierdza w Polsce? – dziwią się ci, którzy przyjechali tu pierwszy raz. A to jeden z pierwszych obiektów turystycznych w Europie.
W stolicy Meksyku znajduje się jeden z najstarszych na świecie kościołów pod wezwaniem św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina. Pojechaliśmy tam, by zobaczyć tę świątynię.
W ostatnich latach w wielu miejscach pracy coraz popularniejsze stają się superwizje. Spotkania z superwizorem wnoszą wiele dobrego, często są szansą na rozwiązanie nurtujących problemów. Na czym polega superwizja? Jakie przynosi korzyści? Wyjaśnia dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent z UMCS.
- Gospodyni, u której mieszkałam ze znajomymi, życzyła nam, byśmy byli szczęśliwi i byśmy nigdy nie musieli doświadczyć tragedii wojny. O to się mamy modlić - mówiła Madzia Rosiak, która po Bożym Narodzeniu pojechała do Lwowa.