Nieciekawi i nudni

Szkocka wioska Dull, której nazwa oznacza po angielsku "nieciekawy" albo "nudny", chce nawiązać partnerskie stosunki z amerykańskim miasteczkiem Boring, czyli "nudnym" lub "banalnym" - donoszą brytyjskie media.

Na pomysł partnerstwa wpadła podobno pewna Szkotka z okolic Dull, która spędzała wakacje, jeżdżąc na rowerze po Boring w stanie Oregon. Obie te miejscowości są za małe, żeby nazwać się miastami partnerskimi, więc zaplanowano "połączenie siostrzane".

W Dull postanowiono, że o związkach z Boring informować będzie specjalna tablica. Gminne władze liczą na wzmożone zainteresowanie turystów.

Dziennikarz lokalnej gazety wydawanej w Boring odwiedził już Dull i dopatrzył się ważnej cechy wspólnej - stwierdził, że w obu miejscowościach opady deszczu i śniegu są obfite.

Media ustaliły, że miasteczko w Oregonie zawdzięcza swa nazwę panu Boringowi, który kiedyś szczególnie zasłużył się dla tamtejszej lokalnej społeczności. Z kolei nazwa Dull prawdopodobnie pochodzi ze szkockiego gaelickiego i oznacza łąkę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, SZKOCJA, USA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Ajja
  05.05.2012 09:42
  Fajnie. Potrafią się śmiać z samych siebie i mają dystans do tych nazw. Tym tropem nie poszła niemieckojęzyczna miejscowość Fucking, która chce zmienić nazwę...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie

  Forum: ostatnio poruszane wątki