Zobacz, jak błyszczy Warszawa

Na Starówce rozbłysła 27-metrowa choinka, razem z nią rozświetliła się także Warszawa. W tym roku świetlne dekoracje zawitały także na Pragę.

Rozświetlanie Warszawy rozpoczął koncert „Wielka iluminacja”, który odbył się 1 grudnia o godz. 16 na Placu Zamkowym. Na scenie wystąpiły gwiazdy: Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Kuba Badach i Ada Rusowicz, a także św. Mikołaj. Na zakończenie koncertu, o godz. 17.35 prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz zapaliła największą w stolicy 27-metrową choinkę.

Razem z nią rozbłysło Krakowskie Przedmieścia, Stare Miasto, Trakt Królewski, ul. Emilii Plater, Pl. Grzybowski, a także po raz pierwszy lewobrzeżna Warszawa – ul. Ząbkowska i Francuska. Zeszłoroczna iluminacja zostanie wykorzystana w Wilanowie na skrzyżowaniu ul. Przyczółkowej i Al. Wilanowskiej, na Bemowie u zbiegu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Dekoracje w tych lokalizacjach zapalą się w mikołajki, 6 grudnia.

Zobaczyć świąteczne szaty stolicy przyszły tłumy warszawiaków. Wiele osób robiło sobie zdjęcia przy rozświetlonej choince, czy nietypowych iluminacjach w formie cukierków czy prezentu. Szczególnie z nowego wystroju stolicy cieszyli się najmłodsi jej mieszkańcy oraz... zakochani.

Na utworzenie „bajowego świata” użyto dwa miliony energooszczędnych diod, które będą przystrajać miasto do 2 lutego 2013 r. Będzie więc dużo czasu na spacerowanie ulicami niecodziennie przystrojonej Warszawy. 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie