Palestyńscy piłkarze w Izraelu

Przewodniczący FIFA Joseph Blatter, który spotkał się w poniedziałek z prezydentem Mahmudem Abbasem, rozmawiał we wtorek z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu i przedstawił mu skargi Palestyńczyków na ograniczanie swobody ruchu palestyńskich zawodników.

Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej wskazał z rozmowie z szefem izraelskiego rządu na fatalne następstwa, jakie mają dla palestyńskiego sportu, zwłaszcza dla piłkarstwa, restrykcje dotyczące swobody przemieszczania się Palestyńczyków.

Izrael nie pozwala na przejazdy zawodników na treningi i mecze, każe czekać na pozwolenia przyjazdu na Zachodni Brzeg Jordanu trenerom i sędziom piłkarskim zaproszonym przez palestyńskie kluby sportowe.

Zabrania również budowy nowych stadionów sportowych w niektórych strefach Zachodniego Brzegu, jeśli mają być usytuowane w sąsiedztwie żydowskich osiedli.

Premier Netanjahu odpowiedział na te skargi, przedstawiając Blatterowi zdjęcia, które pokazywały, jak Palestyńczycy wykorzystują boiska sportowe w Strefie Gazy do wystrzeliwania rakiet w kierunku terytorium Izraela.

Na jednej z fotografii widać budynek po izraelskiej stronie uszkodzony przez pocisk wystrzelony ze Strefy Gazy.

Na ostatnim kongresie FIFA na wyspie Mauritius pod koniec maja Palestyńczycy wystąpili z prośbą o zorganizowanie debaty, na której zamierzają zgłosić wniosek o ukaranie Izraelskiej Federacji Piłki Nożnej z uwagi na postępowanie rządu Izraela.

Blatter odłożył decyzję w tej sprawie do chwili osobistego zapoznania się z sytuacją na terenie Autonomii Palestyńskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie