Goodfest znów w Dębicy

Skalpel, Pianohooligan, Fisz Emade, Marcin Masecki, Julia Marcell znajdą się wśród wykonawców, którzy wystąpią podczas II festiwalu Goodfest w Dębicy (Podkarpacie). Gościem specjalnym imprezy, która odbędzie się w sobotę, będzie Krzysztof Penderecki.

Wstęp na koncerty będzie bezpłatny. Impreza rozpocznie się w sobotę po południu i potrwa do późnego wieczora.

Dyrektorem artystycznym Goodfest jest Filip Berkowicz, szef takich festiwali jak m.in. Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Actus Humanus czy projektu Penderecki//Greenwood.

"Dębica Goodfest to wydarzenie dla koneserów nowoczesnego polskiego grania. Osób, które nie ograniczają się do słuchania tzw. muzyki masowej. Nasza impreza już dziś bardzo się liczy na muzycznej mapie Polski, a będzie się liczyć jeszcze bardziej" - uważa Jacek Pryczek, prezes firmy, która jest organizatorem festiwalu.

Przemysław Barowicz z biura prasowego organizatora imprezy poinformował, że na dębickim Stadionie Miejskim zabrzmi m.in. jazz nowoczesny, hip-hop, funky, rock, muzyka elektroniczna.

Wśród artystów, którzy wezmą udział w imprezie znalazł się Skalpel - wrocławski duet didżejów i producentów, który na nowo łączy jazzowe nagrania, Pianohooligan - polski pianista jazzowy i kompozytor, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, mieszkająca i tworząca w Berlinie Julia Marcell - laureatka kilku prestiżowych nagród, w tym Paszportu Polityki i Fryderyka za album "June", a także Fisz Emade, Marcin Masecki, Grabek, Trcs.B, Mitch & Mitch.

Gościem specjalnym festiwalu będzie rodowity dębiczanin Krzysztof Penderecki, kompozytor, dyrygent i pedagog. Biuro prasowe festiwalu poinformowało, że artyści biorący udział w imprezie, poza swoimi występami, przygotują też akcent muzyczny związany z obchodami 80. urodzin Pendereckiego.

Koncertom towarzyszyć będą oryginalne projekty audiowizualne artystów z Temporary Space Design. Atrakcją imprezy będzie ponadto konkurs Goodfest Foto na zdjęcie festiwalowe wykonane telefonem komórkowym.

Organizatorem festiwalu Goodfest jest Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska.

«« | « | 1 | » | »»

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama