Grudziądz: Powstanie Wiślana Trasa Rowerowa

Do końca września przyszłego roku w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) powstanie Wiślana Trasa Rowerowa o długości prawie 4 km. Inwestycję za przeszło 5,4 mln zł zrealizuje firma Skanska z Warszawy.

Trasa będzie wiodła po skarpie wzdłuż Wisły. Będą z niej korzystać nie tylko rowerzyści, ale także piesi. Przy ścieżkach powstanie pięć punktów widokowo-wypoczynkowych, skąd będzie można podziwiać malowniczy krajobraz doliny dolnej Wisły, gdzie występują rzadkie rośliny i zwierzęta.

W ramach inwestycji zostaną zbudowane nie tylko ścieżki i punkty widokowo-wypoczynkowe na skarpie wiślanej, ale zostaną także wyremontowane m.in. stare mury oporowe i powstaną nowe. Dodatkowo zostanie zbudowana kanalizacja deszczowa, zostaną zainstalowane barierki ochronne wzdłuż trasy, a także oświetlenie i kamery monitoringu.

Skanska SA zwyciężyła w przetargu, składając najtańszą ofertę w wysokości 5,430 mln zł. Pozostali czterej konkurencji zaproponowali ceny od 5,480 do 5,796 mln zł. Inwestycja zostanie zrealizowana przy wsparciu środków unijnych. Miasto ma zagwarantowane na ten cel 2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wykonawca zapowiedział, że do końca roku zostanie zrealizowana większość robót związanych z budową nowych oraz renowacją starych murów oporowych oraz odbudową i wzmocnieniem osuniętych skarp nadwiślańskich, a także zostanie ułożona połowa instalacji deszczowej. W pierwszym kwartale 2014 r. te prace będą kontynuowane, a drugim kwartale rozpocznie się budowa ścieżki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama