Pożegnaliśmy księdza_na_czacie3

”Na koniec proszę, nie lekceważcie Sakramentu Pokuty, często się spowiadajcie! Poznałem słodycz i moc częstej spowiedzi, którą praktykowałem przez lata; wszystkim życzę, dla wszystkich pragnę tego poczucia słodyczy i mocy płynącej z miłosiernego Bożego przebaczenia”.

W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł ks. Jerzy Stanisław Bieńkowski, znany użytkownikom naszego czata jako ksiadz_na_czacie3. W czwartek w kościele św. Stanisława BM w Mławie odbył się jego pogrzeb.

Kapłan diecezji płockiej i proboszcz parafii św. Józefa w Zakroczymiu przez wiele lat  w soboty o 21:00 spotykał się z użytkownikami portalu na czacie tematycznym. Co tydzień tematem rozmowy były czytania niedzieli. Mrówcza, niewidoczna, i bardzo cenna praca.

Ostatnia rozmowa księdza_na_czacie3, której zapis znajduje się na portalu, nosi tytuł: Najpiękniejsze spotkanie ze Zmartwychwstałym. Przypomnijmy:

A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?" Odpowiedział Mu: "Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham". Rzekł do niego: "Paś baranki moje". I powtórnie powiedział do niego: "Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?" Odparł Mu: "Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham". Rzekł do niego: "Paś owce moje". Powiedział mu po raz trzeci: "Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?" Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: "Czy kochasz Mnie?" I rzekł do Niego: "Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham". Rzekł do niego Jezus: "Paś owce moje. Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz". To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: "Pójdź za Mną!" 

[21:37] <ksiadz_na_czacie3>: myślę że ta rozmowa z Piotrem jest dla nas wskazówką
[21:38] <ksiadz_na_czacie3>: ważną wskazówką
[21:38] <ksiadz_na_czacie3>: mówi co jest warunkiem bycia z Jezusem
[21:38] <ksiadz_na_czacie3>: pójścia z Nim przez życie
[21:39] <ksiadz_na_czacie3>: rozliczenie przeszłości.....
[21:39] <ksiadz_na_czacie3>: domknięcia jej...
[21:43] <ksiadz_na_czacie3>: zobaczcie, kiedy Piotr trzy razy wyznał miłość, pewnie się i popłakał ostro...
[21:43] <ksiadz_na_czacie3>: dopiero wtedy usłyszał "a ty pójdź za mną"
[21:44] <ksiadz_na_czacie3>: dopiero wtedy mógł pójść za Jezusem
[21:44] <ksiadz_na_czacie3>: i wiemy jak konsekwentnie poszedł
[21:44] <ksiadz_na_czacie3>: aż do krzyża

Nie jesteśmy mistrzami świata w męstwie, właśnie dlatego rozmyślamy, rozmawiamy, dzielimy się doświadczeniami, by tego męstwa nabywać - mówił wówczas. Dziękujemy za lata rozmów.

W środę 19 lutego, o godz. 19.00 w parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu została odprawiona Msza Święta żałobna w intencji śp. Ks. Jerzego Bieńkowskiego, której przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Natomiast uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Jerzego odbyły się w czwartek 20 lutego, o godz. 11.00 w parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie.

”Na koniec proszę, nie lekceważcie Sakramentu Pokuty, często się spowiadajcie! Poznałem słodycz i moc częstej spowiedzi, którą praktykowałem przez lata; wszystkim życzę, dla wszystkich pragnę tego poczucia słodyczy i mocy płynącej z miłosiernego Bożego przebaczenia” – napisał ks. kan. Jerzy Bieńkowski w swym testamencie, spisanym w Zakroczymiu 19 maja 2008 roku. Ten fragment otrzymali wszyscy uczestnicy żałobnej liturgii. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie