O rzeczach istotnych dla człowieka...

Niestety, czat z panem Markiem Kamińskim został odwołany. Nowy termin spotkania podamy w najbliższym czasie Już wkrótce - czwartek 22 października - Gościem czatu będzie <font color=orangered><strong>Marek Kamiński </strong></font>- polarnik, podróżnik, żeglarz.

Jest autorem kilku książek, m.in.: „Moje bieguny”, „Razem na bieguny”, ”Marek. Chłopiec, który miał marzenia”; fotograf, przedsiębiorca; pierwszy i jedyny dotychczas człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz (1995). Poliglota - włada ośmioma językami: angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, rosyjskim i japońskim. Mieszka w Sopocie z żoną Katarzyną, córką Polą, synkiem Kayem i towarzyszem podróży Ają.

Znany głównie jako polarnik. Jego dorobek wypraw jest o wiele bogatszy, wymieńmy choć kilka:
- 1977 – Dania - pierwsza samodzielna wyprawa, rejs statkiem towarowym do portu Aalborg
- 1990 – Spitsbergen – pierwsza samotna wyprawa polarna, pokonanie na nartach ok. 350 km
- 1993 – "TransGrenland Expedition" - pierwsze polskie przejście Grenlandii, razem z Wojciechem Moskalem, ok. 600 km w 35 dni
- 1999 – przepłynięcie Atlantyku jachtem "Gemini", razem z Andrzejem Piotrkowskim
- 2000 – "Amazon Source 2000" - wyprawa do źródeł Amazonki pod patronatem National Geographic Socjety
- 2001 – "North Pole 2001" - wyprawa w charakterze przewodnika pierwszych polskich turystów na biegun północny
- 2003 – Podróż do Ziemi Świętej, razem z Katarzyną Piserą
- 2004 – "Razem na Biegun" - wyprawa na dwa bieguny w jednym roku, razem z niepełnosprawnym nastolatkiem Jankiem Melą, Wojciechem Ostrowskim i Wojciechem Moskalem
- 2009 – najnowszy projekt „Ekspedycja Wisła” http://www.ekspedycjawisla.com/

Wyróżniony też został wieloma nagrodami i odznaczeniami:
- Tytuł Młodego Biznesmena Roku 1994 w polskiej edycji międzynarodowego konkursu World Young Business Achiever
- Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za zdobycie bieguna północnego, odebrany z rąk prezydenta Lecha Wałęsy (1995)
- Wpis do Księgi Guinnessa, dział: Ludzkie Możliwości – Odkrywcy: "Pierwszy na obydwu Biegunach w tym samym roku" (1995)
- Explorer 2000 – Tym Którzy Mają Odwagę Odkrywać, przyznana na Explorers Festival w Łodzi (2000)
- Nieustraszony opiekun osób chorych i niepełnosprawnych, Medal Metropolity Gdańskiego Jego Ekscelencji Księdza Tadeusza Gocłowskiego (2005)

Można by jeszcze długo wymieniać. Więcej na stronie Fundacji Marka Kamińskiego http://www.kaminski.pl/ oraz jego stronie prywatnej http://www.marekkaminski.com/

W wywiadzie dla Fitnessu Duchowego powiedział:
- „Modlitwa to dla mnie moment refleksji, nad tym, że nasze życie jest bardzo krótkie. Jest rozmową z Bogiem, dzięki której patrzę potem na życie z trochę innej perspektywy. Kiedy z Jaśkiem Melą szliśmy na Biegun Północny, warunki po drodze były bardzo trudne. Było prawie pewne, że nie dojdziemy do celu. Powiedziałem wtedy do Jaśka, że jedyne, co nam zostało, to modlitwa. Następnego dnia wszystko się zmieniło. I doszliśmy. Takich momentów, kiedy czułem, że modlitwa została wysłuchana, było wiele. Tak jak jest napisane w Piśmie Świętym: „Proście, a będzie wam dane” i „ Błagajcie, a będziecie wysłuchani”. Gdybym spotkał Boga twarzą w twarz, powiedziałbym Mu, że ten świat jest mimo wszystko wspaniały. Myślę też, że miałbym do Niego wiele pytań, bo w życiu jest dla mnie wiele zagadek.”

Źródło: http://www.fitnessduchowy.pl/index.php?s=osoby&id;=5

Wśród uczestników czatu wylosujemy książkę autorstwa naszego Gościa
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Rozpocznij korzystanie