Wolontariusz pilnie poszukiwany

Dramatyczna sytuacja w polskich hospicjach. Brakuje lekarzy, wolontariuszy i duszpasterzy. - Nie ma kto się opiekować chorymi - alarmuje ks. Marek Kujawski.

Kapłan na co dzień prowadzi Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. W polskich hospicjach brakuje ok. 200 duszpasterzy. A to oznacza, że w połowie takich placówek nie ma księdza.

Reportaż zatytułowany „Wolontariusz pilnie poszukiwany” przygotował Radosław Mizera z Radia Plus Radom.Obecnie w Polsce działa ponad 100 pozarządowych, non-profitowych hospicjów, w tym ponad 60 prowadzonych przez stowarzyszenia świeckie, 15 przez kościelne, 18 przez Caritas, 8 przez zgromadzenia, 10 przez stowarzyszenia zwyczajne i 1 przez samorząd lokalny.

98 hospicjów prowadzi opiekę domową, 31 stacjonarną, a dzienną 12 ośrodków. W 45 hospicjach działa opieka jest prowadzona wyłącznie na zasadach wolontariatu. W hospicjach działa ok. 2500 wolontariuszy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie