Komornik zajął stadion

Wybudowany specjalnie na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2004 roku stadion miejski w portugalskiej Leirii został zajęty przez komornika.

Według szacunków portugalskich mediów, interwencja komornika jest następstwem zaległości, jakie władze miejskie w Leirii mają do spłacenia fiskusowi z tytułu posiadania tego obiektu sportowego. "Dług sięgnął już kwoty cztery miliony euro" - ujawnił lizboński dziennik "Dinheiro Vivo".

Raul Castro, burmistrz Leirii, potwierdził, że Generalna Dyrekcja Podatkowa zajęła sportowy obiekt i uznał, że "decyzja ta jest niezgodna z prawem". "Obsługująca stadion miejska spółka Lerisport złożyła już w tej sprawie odwołanie. Jeśli zostanie ono odrzucone wystąpimy na drogę sądową" - ostrzegł burmistrz.

Castro zapewnił, że zajęcie przez komornika stadionu nie wpłynie negatywnie na sprzedaż obiektu inwestorom prywatnym, co miało nastąpić jeszcze we wrześniu, a jedynie "opóźni ten proces o kilka miesięcy".

Wybudowany za prawie 21 mln euro Estadio Magalhaes Pessoa w Leirii jest uznawany za przykład źle skalkulowanej inwestycji. Według szacunków władz miejskich, jego roczne utrzymanie kosztuje pięć milionów euro. W lipcu obiekt, który może pomieścić 30 tys. widzów, został wystawiony na sprzedaż.

Zdaniem portugalskich ekonomistów, tylko dwa stadiony w Lizbonie (Estadio da Luz i Estadio Alvalade) oraz obiekt sportowy FC Porto okazały się opłacalnymi inwestycjami powstałymi z okazji Euro-2004.

W związku z tym turniejem Portugalia wydała na budowę nowych stadionów w Leirii, Coimbrze, Aveiro, Faro-Loule, Guimaraes i Bradze oraz na modernizację czterech obiektów w Porto i Lizbonie 1,1 mld euro.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • DzikiNeon
  19.09.2011 17:06
  Ciekawi mnie kiedy komornik zajmie stadiony które teraz Polska buduje - nasze stadiony których budowa jest 10 krotnie większa niż stadionów niemieckich przyjdzie nam społeczeństwu spłacać.....latami.
  Ale nadal jest aktualne powiedzenie "zastaw się a postaw się"....

  Wybaczcie cynizm, ale w kraju gdzie szpitale są zadłużane specjalnie,gdzie stoimy w kolejkach do lekarzy,gdzie brakuje pieniędzy na emerytury budowanie stadionów to hipokryzja.

  Przyjemnego euro 2012.
 • Stanisław_Miłosz
  19.09.2011 18:16

  DzikiNeon: Miałem to samo napisać. Z jednym zastrzeżeniem: obecnie dewizą nie jest "Zastaw się, postaw się" lecz "Kręć lody póki możesz".

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie