Widzieliśmy przebudzenie

Radośni, rozśpiewani i tańczący, skupieni na medytacji nad słowami rekolekcyjnych nauk i podczas lekcji biblijnej ekonomii – bielszczanie mocno przeżywali dziesiąte już spotkanie z Ewangelią. Najważniejsze były świadectwa.

Kapłani i świeccy, artyści, dziennikarze i ekonomiści zachęcali ich zgodnie, by wzięli sobie do serca wezwanie-obietnicę: – Wstań, który śpisz, a zajaśnieje ci Chrystus! Od dziesięciu lat Tydzień z Ewangelią jest dla mieszkańców miasta ważną propozycją kulturalnego i duchowego rozwoju. – Czekamy na niego i staramy się nie opuścić żadnego z punktów programu – przyznawali uczestnicy kolejnych ewangelizacyjnych spotkań, koncertów, rekolekcji.

Dla organizatorów tego przedsięwzięcia: Wydziału do spraw Ewangelizacji bielskiej Kurii Diecezjalnej, wspieranych przez władze miasta Bielsko-Biała te słowa wypowiadane przez uczestników jubileuszowej edycji Tygodnia mogą być najlepszym podsumowaniem starań, jakie od lat wkładają w jego przygotowanie – by ewangelizacyjny Tydzień był naprawdę wyjątkowy. Tegoroczne ewangelizowanie swoim patronatem objęli: biskup Tadeusz Rakoczy i Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej.

Moc dobrych natchnień

Wypracowana w ostatnich latach formuła organizacyjna Tygodnia z Ewangelią świetnie sprawdziła się i tym razem. Różnorodne formy spotkań skutecznie przyciągały uczestników w różnym wieku. Nie przeszkadzały nieraz trochę zaskakujące tytuły w rodzaju: „Jak mieć więcej i być zadowolonym?” – dla spotkania przybliżającego biblijną naukę o finansach, czy „Wstań! Walcz wojowniku” – na koncercie dla młodych w wykonaniu zespołu „Maleo Reggae Rockers”. Był tradycyjny już „Duchowy fitness”, ale i Msze święte z modlitwą o uzdrowienie oraz prowadzone równocześnie w trzech kościołach rekolekcje ewangelizacyjne.

Doświadczeni organizatorzy doskonale wiedzą, że próbując wyrwać z rutyny wiary, nie sposób przecenić wymowy autentycznego świadectwa. Toteż świadków duchowego przebudzenia nie brakowało. Porywała śpiewająca siostra Anna Bałchan i wodzirej zabawy z dziećmi – Bartek Sobieraj. Spore grono słuchaczy zachęcali swoim przykładem i poczuciem humoru redaktorzy „Gościa Niedzielnego”: Franciszek Kucharczyk i Marcin Jakimowicz, choć całkiem serio tłumaczyli, jak doświadczają realnej obecności Boga w swoim życiu. Te słowa o własnym przeżywaniu wiary, najwięcej dały do myślenia i prowokowały do kolejnych pytań. A obudzonym nie chciało się wychodzić, choć spotkanie dobiegło końca.

Narodzone na nowo

Podczas koncertu w BCK-u wystąpiły Beata Bednarz i Monika Kuszyńska – i one dały wymowne świadectwo swego przebudzenia. Kiedy razem zaśpiewały tytułową piosenkę „Nowa rodzę się”, Franciszek Kopczak, jeden z organizatorów, który poprowadził podczas koncertu krótką rozmowę z piosenkarkami, tego właśnie, czyli nowych narodzin, życzył słuchaczom. – Poznałam Pana Boga, kiedy byłam małym dzieckiem, ale ten obraz był trochę wykrzywiony – wydawał mi się taki groźny. W moim sercu była jednak tęsknota. Później usłyszałam krótkie słowo o Bożej łasce, o Bożej miłości. Uwierzyłam wtedy i wierzę do teraz. A droga z Panem Bogiem jest zupełnie inna. Mam takie same problemy, takie same smutki, ale kiedy stoi za mną Pan Bóg, życie staje się zupełnie inne. To tak, jakby wyjść z ciemności na oświetloną scenę... – mówiła promiennie uśmiechnięta Beata Bednarz, a razem z nią śpiewała publiczność, wypełniająca salę BCK do ostatniego miejsca.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie