Nowy stary spichlerz
Według ostatnich badań powstanie spichlerza datuje się na 1723 rok Krzysztof Król/GN

Nowy stary spichlerz

Brak komentarzy: 0

ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKI GOŚĆ NIEDZIELNY

GOSC.PL

publikacja 24.12.2011 05:05

Gorzów. Od kwietnia 2010 roku był remontowany jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście nad Wartą. Gruntownie odnowiony spichlerz jest już całkowicie dostępny dla zwiedzających.

W XVIII-wiecznym budynku wymieniono m.in. dachówki, okna, a także przepro­wadzono renowację okiennic, zamontowano nowe miedziane opierzenia blacharskie, rynny i rury spustowe. Ponadto wyre­montowano elewację, parter i piwnicę budynku. Wzmoc­niono i zakonserwowano kon­strukcję oraz ocieplono obiekt. Spichlerzowi zwiedzający mogą przyjrzeć się na nowej makiecie.

– Pokazana jest na niej rekonstruk­cja etapów składowania zboża w połowie XVIII wieku łącznie z rekonstrukcją dźwigu depta­kowego – wyjaśnia Jan Zalewski z Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.                                 

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Reklama