Ponad kilometrowa pychotka

Jeden z hoteli w Szanghaju przyrządził mierzącą 1063 metry świąteczną roladę waniliową w polewie z gorzkiej czekolady. Najdłuższe ciasto świata natychmiast sprzedano, a zyski wspomogą działalność charytatywną - podał w piątek dziennik "Shanghai Daily".

Luksusowy hotel Pudong Shangri-La, jeden z drapaczy chmur finansowej dzielnicy Lujiazui w Szanghaju, zatrudnił 80 kucharzy, a ci po 24 godzinach pracy pobili dotychczasowy rekord Guinnesa, który wynosił 207,8 metra.

Ciasto powstało z 526 kg śmietany, 333 kg czekolady, 169 kg trzciny cukrowej, 752 jajek i 869 kg mąki pszennej.

Świąteczna rolada rozeszła się w ciągu kilku godzin od wystawienia na sprzedaż, a osiągnięte zyski zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom chorym na raka.

Ciasto sprzedawano po 2 juany (1 zł) za centymetr, co pomnożone przez długość rolady daje prawie 213 tys. juanów (106 tys. zł). Po odliczeniu kosztów, zysk z całej operacji mógł wynieść ponad 64 tys. juanów (32 tys. zł) - podała agencja EFE.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie