Podróż Małego Księcia

Jerzy Buzek, Mirosław Hermaszewski i Piotr Kupicha użyczyli swych głosów postaciom z "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Seans z ich udziałem, zatytułowany "Podróż Małego Księcia", będzie odtwarzany od soboty w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Prace nad opracowaniem widowiska trwały ponad rok. Seans dedykowany jest Hospicjum Cordis w Katowicach.

"Pomysł adaptacji +Małego Księcia+ chodził za nami od dłuższego czasu, wreszcie udało się go zrealizować. Na nasze edukacyjne seanse dla dzieci coraz częściej przychodzą całe rodziny. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku" - powiedział PAP wicedyrektor Planetarium Śląskiego Stefan Janta, który wraz z dziennikarzem Radia Katowice Jarosławem Juszkiewiczem jest autorem adaptacji.

Głosów postaciom ze słynnej książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego użyczyli m.in. b. premier Jerzy Buzek, kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski, lider zespołu Feel Piotr Kupicha i wokalista Dżemu Maciej Balcar. W rolę tytułową wcieliła się Magdalena Korczyńska. Nagrania realizowano m.in. w studiu Radia Katowice.

W spektaklu oprócz głosów przyjaciół Hospicjum Cordis znalazło się kilkanaście utworów muzycznych - m.in. ze znanych ścieżek filmowych - efekty dźwiękowe, a także materiały wizualne przygotowane przez trzech artystów: Witolda Skrzypka, Marię Techman-Poloczek i Łukasza Rzytkę. Przygotowane przez nich animacje będą wyświetlane na sklepieniu planetarium.

Na czas spektaklu w planetarium będzie działało stoisko Hospicjum Cordis. Będzie można na nim kupić przedmioty wykonane przez podopiecznych placówki i w ten sposób wesprzeć ją finansowo. Hospicjum Cordis specjalizuje się medycynie paliatywnej i opiece nad dziećmi oraz dorosłymi z chorobą nowotworową. Działa nieprzerwanie od prawie 22 lat, bezpłatnie pomagając nie tylko chorym, ale również ich rodzinom.

Uroczysta premiera seansu odbędzie się w sobotę o godz. 11. Seans zostanie powtórzony tego samego dnia o 13. i 15. Wicedyrektor Janta wyraził przekonanie, że "Podróż Małego Księcia" będzie odtwarzana w chorzowskim planetarium przez wiele lat.

«« | « | 1 | » | »»

Rozpocznij korzystanie