Kulinarny Puchar Polski

Jakub Walczak i Tomasz Zdrenka z Platinium Palace z Poznania zwyciężyli w kulinarnym Pucharze Polski - poinformowała PAP ambasadorka konkursu Joanna Ochniak. W środę w Poznaniu w ramach Międzynarodowych Targów Gastronomii Polagra Gastro odbył się finał tego konkursu.

Kulinarny Puchar Polski to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs kulinarny w kraju. Do środowego finału zakwalifikowało się dziesięć dwuosobowych drużyn kucharskich. Uczestnicy drużyn zostali zakwalifikowani w wyniku półfinałów, które odbyły się w Poznaniu we wtorek.

"Czternastu półfinalistów zostało wyłonionych z trzynastu konkursów kwalifikacyjnych. Ich zwycięzcy oraz laureaci z poprzedniego roku awansują do półfinału Pucharu Polski. W tym roku w półfinale do przygotowania było danie, którego głównymi składnikami były kalmary herbata" - powiedziała PAP Ochniak.

Tegoroczne danie finałowe musiało składać się z sarniny, kaszy jaglanej oraz gorzkiej czekolady. Pary finałowe miały na przygotowanie dania 90 minut. Siedmioosobowe jury oceniało prezentację i przygotowanie stanowiska, przygotowanie produktów i dania, zastosowane techniki i czas przygotowania.

Drugie miejsce zajęli Sebastian Kornacki i Michał Trukawka w Restauracji Hotelu Westin z Warszawy, a trzecie - Paweł Kubera i Wiesława Nowak z Restauracji Hotelu Zieliński ze Szczecinka.

Główną nagrodą w konkursie jest uzyskanie tytułu "Najlepszego z najlepszych", 15 tys. złotych oraz udział w szkoleniu w prestiżowej szwedzkiej restauracji.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie