Łódź: "Pielgrzym Tysiąclecia"

Ponad 300 zdjęć ilustrujących cały pontyfikat Jana Pawła II będzie można oglądać w Łodzi na wystawie "Pielgrzym Tysiąclecia". Fotografie pochodzą ze zbiorów watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano".

Ponad 300 zdjęć ilustrujących cały pontyfikat Jana Pawła II będzie można oglądać w Łodzi na wystawie "Pielgrzym Tysiąclecia" - poinformowali organizatorzy wystawy.

Ekspozycja podzielona została na dwadzieścia jeden działów. Pierwszy obejmuje fotografie wykonane tuż po wyborze Karola Wojtyły na papieża. Kolejne poświęcone są m.in. pielgrzymkom, jakie Jan Paweł II odbywał po całym świecie w trakcie swojego pontyfikatu. Szczególnie eksponowanym działem jest cykl poświęcony pielgrzymkom papieża do Polski.

Będzie można zobaczyć też zdjęcia m.in. ze spotkań z wiernymi i wyznawcami innych religii, spotkań z dziećmi i młodzieżą, przedstawiające Jana Pawła II pośród tłumów, razem z Matką Teresą wśród cierpiących w Kalkucie, razem z ofiarami wojny w Sarajewie, modlącego się przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie. Na wystawie znajdują się także fotografie wędrówek papieża po górach, czy też "utrwalone chwile refleksji i zadumy w samotności".

Dwa ostatnie działy pokazują zdjęcia z pogrzebu papieża oraz fotografie pokazujące pogrążony w smutku i zadumie świat po jego śmierci.

Zdaniem organizatorów ekspozycji, którymi są Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Business Corp. i klub Wytwórnia, termin jej rozpoczęcia nie jest przypadkowy. Zbiega się z 35. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 10. rocznicą nadania Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

W czasie trwania wystawy jej organizatorzy przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi, chcą zaprosić dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Jan Paweł II - papież wszystkich ludzi".

Ekspozycja, którą będzie można oglądać w klubie Wytwórnia otwarta zostanie 27 października i potrwa do 20 stycznia 2014 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie