Mikołaje na motocyklach opanowali Trójmiasto

Blisko 3 tys. motocyklistów przebranych w stroje św. Mikołaja przejechało ulicami Trójmiasta.

Motory i quady prowadzone przez Motomikołajów opanowały 7 grudnia ulice Trójmiasta. Celem akcji było zebranie pieniędzy, za które kupione zostaną obiady dla najbiedniejszych dzieci z trójmiejskich szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych.

Motocykliści wystartowali o 11.00. Zaczęli na skwerze Kościuszki w Gdyni, a swój przejazd przez Trójmiasto zakończyli przy PGE Arenie w Gdańsku. Po drodze jechali m.in. ulicami: Świętojańską, Piłsudskiego, al. Zwycięstwa, al. Niepodległości, al. Grunwaldzką, Błędnikiem, Wałami Piastowskimi, Jana z Kolna, Marynarki Polskiej. Była to najdłuższa trasa w dwunastoletniej historii imprezy. Łącznie zmotoryzowani Mikołaje pokonali blisko 26 km.

Właściciele pojazdów nie szczędzili fantazji i poprzebierali się zarówno za Mikołajów, elfy, renifery, śnieżynki, gwiazdki czy bałwany. Przyozdobili także swoje pojazdy, przyłączając do nich choinki, maskotki, kolorowe łańcuchy, świecidełka, stroiki, lampki choinkowe i inne zabawne akcesoria. Kolorowe stroje wywoływały szerokie uśmiechy na twarzach mijanych po drodze dzieci.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Wówczas w paradzie wzięło udział zaledwie 9 zmotoryzowanych Mikołajów. Z roku na rok liczba uczestników świątecznego przejazdu lawinowo rosła. Dzięki zaangażowaniu Motomikołajów można było dotychczas ufundować kilkadziesiąt tysięcy obiadów w ośrodkach szkolno-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie