Dotknij Go!

W Mielcu rusza zorganizowany z ogromnym zaangażowaniem i rozmachem Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Dotykać Zmartwychwstałego”. Rozpocznie się 20 i potrwa do 27 września.

To wspólna inicjatywa mieleckich parafii oraz Samorządowego Centrum Kultury. W czasie imprezy będzie można zobaczy spektakle teatralne (Mumio) i posłuchać koncertów pierwszoligowych zespołów: Arki Noego, Maleo Reggae Rockers, T. Etno (Tomasz Drozdek to multiinstrumentalista, który potrafi zagrać na wszystkim), czy supergrupy 2 Tm 2,3.

Gościem specjalnym spotkania będzie krakowski biskup Grzegorz Ryś, znany ze swych przenikliwych intuicji biblijnych i biskup greckokatolicki Milan Sasik. Jednym z centralnych wydarzeń tygodnia będzie wystawa ikon napisanych przez kapucyna Marcina Świądra i kurs ikonopisarski (prócz niego zorganizowano również warsztaty kulinarne i rzeźbiarskie). 
Uczestnicy festiwalu zobaczą bestsellerowy film „Bóg nie umarł” i wysłuchają fascynujących opowieści Andrzeja „Koguta” Sowy – byłego narkomana, czy Patryka  Świątka – laureata nagrody Blog Roku 2011, autora książki „Dotknij Boga”.

– Wydarzenia są dla uczestników nieodpłatne. Mamy tylko jedną intencję: chcemy poprzez doświadczenie kultury wskazać drogę do Zmartwychwstałego, który może dotknąć najgłębszych otchłani naszego życia i dawać doświadczenie powstania ze śmierci, które dotykają nas w codzienności – informują organizatorzy.

Na warsztaty można zapisać się na stronie: www. festiwalmielec.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie