Festiwal filmu i fotografii dojrzałych twórców

Twórcy w wieku przynajmniej 60 lat pokażą swoje prace w ramach siódmej edycji Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej i Fotograficznej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów". Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu na początku grudnia.

Jak poinformował PAP w imieniu organizatorów Krzysztof Wodniczak, jeszcze do połowy listopada twórcy mogą zgłaszać swoje dzieła do udziału w festiwalu.

"Wyścig Jaszczurów" to - według pomysłodawców przedsięwzięcia - jedyna w Polsce impreza filmowa adresowana do osób posiadających "poważne doświadczenie życiowe", stworzona na przekór innym niezależnym przeglądom filmowym, których organizatorzy zaczęli wprowadzać ograniczenia wiekowe dla twórców.

"W pokazie konkursowym mogą uczestniczyć filmy i fotografie zrealizowane przez autorów, którzy w dniu zgłaszania filmu lub fotografii mają ukończone co najmniej 60 lat. W przypadku pracy zbiorowej przynajmniej jeden z twórców musi mieć ukończone 60 lat" - podał Wodniczak.

Podkreślił przy tym, że festiwal jest nie tylko okazją do promowania twórczości doświadczonych twórców, ale i miejscem wielu interesujących debiutów.

"Wyniki sześciu dotychczasowych edycji festiwalu wykazały, że idea, jaka mu przyświeca, jest nośna. Dzięki temu przedsięwzięciu pojawiło się wielu znakomitych realizatorów filmowych i wybornych fotografików" - powiedział.

Dzieła zgłoszone na festiwal nie mogą być realizacjami komercyjnymi. Każdy autor może zgłosić maksymalnie trzy filmy i 10 fotografii, lub 3 cykle zdjęć. Czas trwania filmu nie może przekraczać 60 min.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie siew dniach 8-10 grudnia. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie