Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Carnavalu Sztukmistrzów

Od 25 do 28 lipca centrum Lublina znowu należeć będzie do akrobatów, kuglarzy i klaunów.

Lubelski Carnaval Sztukmistrzów to impreza znana nie tylko w całej Polsce, ale także w Europie. Każdego roku to właśnie w lipcu Lublin odwiedza najwięcej turystów. Wielu z nich przyjeżdża konkretnie na ten festiwal.

W tym roku do miasta przyjedzie 20 artystów i zespołów z Polski i ze świata. Zagrają ponad 100 spektakli, na które wstęp jest wolny.

Gwoździem programu będzie widowisko na pl. Zamkowym. Wystąpi tam francuska grupa Les Lendemains & Les Philébulistes z niezwykle spektakularnym programem akrobatycznym z wykorzystaniem latających trapezów pod tytułem „La Tangente du bras tendu”.

Nie zabraknie także wyjątkowych pokazów polskich komików i iluzjonistów, m.in. lublinianina Piotra Denisiuka oraz Pana Pedrra.

Tradycyjnie przez cały czas trwania imprezy nad głowami przechodniów będzie można oglądać występy highlinerów, w ramach których rozgrywać będzie się jedyna tego typu na świecie impreza - Urban Highline.

Na Błoniach przy Zamku pojawi się kuglarskie miasteczko Frikat, a najmłodszych miłośników cyrku będą zabawiali animatorzy Klanzy w Miasteczku Zabaw Niezwykłych. 

Carnaval to przede wszystkim sztuka ulicy, a nieodłączną częścią tej sztuki są także uliczni muzycy. W tym roku plac Po Farze rozbrzmiewać będzie muzyką graną na żywo m.in w wykonaniu Bucket Guys czy The Beez.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

Mateusz89

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

W ostatnich 70 latach wzrosła liczba ofiar cywilnych konfliktów zbrojnych. Konflikty stały się bardziej krwawe i przez to że nauka o stosunkach międzynarodowych została pomyślana jako kreująca podstawy zapobiegania konfliktom i zarządzania nimi można powiedzieć że ma na celu poznanie ich przyczyn i w ten sposób do ich ograniczenia. Generalnie należy przyjąć zasadę że ograniczenie liczby konfliktów i ofiar prowadzi do samoograniczenia przez państwa które stosują się do zasad prawa międzynarodowego i reguł dobra wspólnego społeczności międzynarodowej. Bezpieczeństwo państw zależy od cyklu siły i ich hegemonicznych poczynań. Kraje takie jak Polska mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo tylko na dwa sposoby. Powinny wzmacniać własny potencjał obronny i wchodzić w relacje sojusznicze z potężniejszymi od siebie co jest realizowane przez rząd. Polska zbudowała przez ostatnie 30 lat silnie zinstytucjonalizowana architekturę bezpieczeństwa co przy amerykańskim parasolu ochronnym dla sojuszników z NATO daje stabilną możliwość rozwoju i zachowania integralności terytorialnej. Jednak nie należy zapominać że ideologia i dezinformacja stosowane na potrzeby wewnętrzne państw rewizjonistow ładu międzynarodowego kontestuja zastany porządek i próbują oslabiac spójność sojuszu. Na szczęście Sojusz na dzień dzisiejszy wydaje się trwałym komponentem architektury bezpieczeństwa państw Zachodu mimo amerykańskich rewizji co do wielkości potencjału państw NATO. Mobilizacja amerykańska ze strony administracji prezydenta Trumpa do wzrostu wydatków na zbrojenia powinna zapewnić państwom sojuszu pewną samowystarczalnosc w zapewnianiu sobie bezpieczeństwa. Polska wydaje się być państwem relatywnie bezpiecznym i stabilnym gospodarczo pod rządami PiS. Swój pierwszy wpis chciałbym zakończyć zaproszeniem do komentowania. Blog będzie dotyczył obrotu międzynarodowego i jako taki będzie poświęcony dyplomacji, bezpieczeństwu międzynarodowemu i ogólnie stosunkom międzynarodowym.

Jak dziecko

dróżka

Jak dziecko