Żywe dla życia

Chcemy zmienić mentalność, która nad autentyczność stawia dobry wygląd.

Sztuczne kwiaty na grobach bliskich może i ładnie wyglądają, ale odzierają piękny zwyczaj z autentyczności. Dlatego postanowiliśmy zainicjować akcję ŻYWE DLA ŻYCIA.

Chcemy obudzić w wierzących przywiązanie do tego ważnego symbolu życia i miłości; zmienić mentalność, która nad autentyczność stawia dobry wygląd.

Tu możesz umieścić swoją deklarację poparcia dla akcji portalu Wiara.pl.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dorota
10.05.2010 12:09
POPIERAM-choc to wymaga czestszych wizyt na cmentarzu, a czasem sie nie zdaza...a sztuczne taaakie wygodne..ale nie o wygode tu przecie chodzi!
Annamaria
11.04.2010 19:15
Jak najbardziej jestem za żywymi kwiatami!
Mariusz Józef
06.03.2010 19:03
Żywe kwiaty mogą być symbolem życia po drugiej stronie.Zmarli chcą życia wiecznego.Jakby ci tak podarowali za życia sztuczne kwiaty,jakbyś się czuł-jak sztuczny i byś stał ze zdziwienia jak sztywny.
ewa
23.12.2009 21:25
Jestem studentką architektury krajobrazu, niedawno jedna z wykładowczyń opowiedziała nam o swojej pracy która zamierzała opublikować na temat polskiej tradycyjnej roślinności sadzonej na cmentarzach. Pamiętała z dzieciństwa, że cmentarze były pełne takich tradycyjnie sadzonych kwiatów, krzewów czy bylin. Ale niestety szukając materiałów do pracy okryła ze zgrozą, że obecnie na grobach królują jedynie sztuczne kwiaty.
mick
22.10.2009 09:05
Akcja może i słuszna, jednak nie uwzględnia realiów wielu osób, szczególnie tych, którzy tylko raz czy dwa w roku, albo jeszcze rzadziej, mogą odwiedzić grób bliskich, np. bo daleko, bo są obłożnie chorzy, bo nie ma kto zawieźć. Uschłe po dwóch tygodniach kwiaty przez resztę czasu do następnej wizyty naprawdę nie zdobią grobu, sztuczne jednak tak. W większości przypadków nie ma to związku z wiarą lub niewiarą w życie wieczne. W końcu jako wyraz tej wiary zapala się też światła na grobach, ponadto uczestniczy się w nabożeństwach za zmarłych i zamawia Msze. Co innego ci, którzy mogliby regularnie odwiedzać zmarłych, ale z lenistwa i wygody wolą postawić raz do roku sztuczne kwiaty i mieć spokój. DO NICH SKIERUJCIE WASZĄ AKCJĘ.

Pokaż wszystkie ( 8 )

Dodaj intencję »

Rozpocznij korzystanie

Forum: ostatnio poruszane wątki