Gwałtownicy zdobywają niebo

[21:00] Robert_Cudzich: witam wszystkich!!
[21:00] Piotr_Jankowski: Ja również witam, Piotr
[21:00] ksiadz_na_czacie2: Szczęść Boże! Witam wszystkich na czacie Wiara.pl
[21:00] ksiadz_na_czacie2: Nasi dzisiejsi goście, członkowie zespołu NEW LIFE’m:
[21:01] ksiadz_na_czacie2: Robert Cudzich. Gitarzysta, autor muzyki i tekstów, ojciec sześciorga dzieci.
[21:01] ksiadz_na_czacie2: Piotr Jankowski. Perkusista, z NEW LIFE'm praktycznie od początku.
[21:01] ksiadz_na_czacie2: Serdecznie witamy i zapraszamy do rozmowy.
[21:01] ksiadz_na_czacie2: Internautów proszę o zaznaczanie, do którego gościa jest kierowane pytanie:
[21:01] ksiadz_na_czacie2: RC – do pana Roberta Cudzicha
[21:01] ksiadz_na_czacie2: PJ – do Pana Piotra Jankowskiego
[21:02] ksiadz_na_czacie2: Na początek dwa pytania redakcyjne.

[21:02] ksiadz_na_czacie2: Panie Robercie, ostatnio na czacie często pojawiały się głosy, że jest czymś niemożliwym założenie rodziny wielodzietnej i robienie kariery. Jak Pan to godzi?
[21:03] Robert_Cudzich: zawsze z tym miałem wiele problemów, w zasadzie częściej moje życie przypominało walkę o wszystko niż błogi spokój
[21:04] Robert_Cudzich: ale z Panem Bogiem to, co wydaje się niemożliwe - jest możliwe...

[21:06] ksiadz_na_czacie2: Panie Piotrze – Marcin Jakimowicz powiedział kiedyś, że nie ma czegoś takiego, jak muzyka chrześcijańska. Jest tylko muzyka chrześcijan. Jak Pan by odniósł się do tej wypowiedzi?
[21:07] Piotr_Jankowski: Nie wiem, jak mam to zrobić językiem internetowym :)
[21:07] Piotr_Jankowski: Myślę, że zasadniczo jest to racja
[21:07] Piotr_Jankowski: Muzyka chrześcijańska to skrót myślowy
[21:08] Piotr_Jankowski: Ale jest tak samo trudny do zdefiniowania, jak określenie: "Kto jest chrześcijaninem, a kto nim nie jest?"

[21:08] Bryq: do RC i PJ : Z moich obserwacji wynika, że przez ostatnie lata dużo się zmieniło u was na koncertach, zdecydowanie poszliście w uwielbienie. Nie boicie się, że to zniechęca wielu waszych słuchaczy??
[21:09] Piotr_Jankowski: Myślę, że gramy coraz lepiej muzycznie, ale wierzę, ludzie potrzebują czegoś więcej niż tylko dobrej muzyki.
[21:10] Robert_Cudzich: Często robimy to, o co proszą nas organizatorzy koncertów. Wiele razy koncert ma mieć charakter modlitewny, a innym po prostu ma to być dobra muzyka

[21:11] aprylka: RC i PJ. Dlaczego zdecydowaliście się akurat na muzykę chrześcijańską? :)
[21:12] Piotr_Jankowski: U mnie była to potrzeba serca, po mocnym doświadczeniu spotkania z Bogiem.
[21:12] Robert_Cudzich: każdy z nas kiedyś w swoim życiu zrozumiał, że największą wartością i jedyną prawdą jest Bóg. Jak o tym nie mówić i na ten temat nie tworzyć?

[21:12] majim: RC, PJ :) - słuchałam ostatnio Waszych piosenek, naprawdę świetne, szczególnie podoba mi się "Wielbimy Cię". Skąd czerpiecie inspiracje? wiara, życie, rodzina?:)
[21:13] Robert_Cudzich: główna inspiracja to modlitwa, która wynika z tego, co przeżywamy
[21:15] Piotr_Jankowski: Kompozycjami zajmuje się głównie Joachim, Robert i Marcin. Ja często inspirowałem, na jaki temat miały być piosenki. Do tej pory jasno nasze piosenki były bezpośrednimi modlitwami (szczególnie płyta z Natalią)
[21:15] Piotr_Jankowski: Ale teraz chcemy, aby nasza muzyka zaistniała jako część polskiej kultury

[21:16] Bryq: do RC: Jesteś jednym z organizatorów Strefy Chwały, nie sądzisz, że przez ostatnie lata to środowisko, które tam się pojawia jest bardzo hermetyczne i nawet jakby ktoś chciał przyjechać, to boi się, że będzie szarą myszą??
[21:17] Robert_Cudzich: Na Strefie Chwały może zmieścić się około 200 osób. Trzeba zdecydować się, do kogo adresujemy nauczania, żeby nie było tysiąca wątków naraz
[21:19] Robert_Cudzich: po latach widzę, że najbardziej brakuje liderów uwielbienia, którzy mogliby prowadzić tysiące osób do Boga; chcemy na Strefie takich ludzi właśnie przygotowywać
[21:20] Robert_Cudzich: Ale z Panem Bogiem każda szara mysz w jednej chwili może być gigantem

[21:21] chomik: Do RC i PJ. Czy jest możliwość, by usłyszeć od Panów o okolicznościach nawrócenia każdego z Was? Czy to był jakiś moment, przełom, proces, czy może od samego początku życia jesteście osobami głęboko wierzącymi?
[21:23] Piotr_Jankowski: u mnie był to bardzo konkretny moment, gdy zwróciłem się do Pana Jezusa tak jakby stał przede mną. Prosiłem Go, aby zmienił moje serce i żeby zamienił je z kamiennego na żywe, bo dowiedziałem się, że Bóg może to uczynić.
[21:23] Piotr_Jankowski: Pragnąłem kochać Boga i ludzi, ale nie wiedziałem, jak to zrobić.
[21:24] Robert_Cudzich: do 27 roku życia byłem narkomanem i alkoholikiem... będąc w głębokiej rozpaczy zacząłem modlić się do Jezusa i prosić Go o pomoc... wyjście z nałogów trwało ok. 2 lat, ale dzięki Chrystusowi stanąłem mocno na nogach!!
[21:24] Robert_Cudzich: On nie odrzuca żadnej prośby i każdemu chce pomóc...

[21:26] aprylka: RC i PJ. Jak wypromować nowy zespół chrześcijański na tak bogatej scenie muzycznej? Łatwiej jest teraz czy łatwiej było kiedyś (15 lat temu, kiedy zaczynaliście)?
[21:28] Piotr_Jankowski: Nie było kiedyś i nie jest łatwo dzisiaj. ;) Grając, nie myślimy o promocji. Staramy się być szczerzy wobec siebie i wobec ludzi, ale nie ukrywam, że chciałbym, żeby muzyka chrześcijańska była dostępna dla wszystkich.
[21:29] Piotr_Jankowski: Niestety naszej muzyki nie kupicie w każdym sklepie, ale wierzę, że Bóg to zmienia. Ludzie mediów nie zauważają, że ta muzyka jest potrzebna, patrzą tylko żeby zarobić pieniądze.
[21:29] Robert_Cudzich: Zależy, jakie masz motywacje. Jestem przekonany, że Bóg pomaga każdemu zespołowi i będzie go promować z chwilą, gdy motywacja jest chęć uwielbienia Go. Można też tworzyć muzykę z tzw. białymi tekstami (nie zachęcającymi do grzechu). Jestem pewny, że Pan Bóg pomaga również takim zespołom

[21:30] majim: PJ, czy jest ktoś, z kim szczególnie chciałbyś współpracować? jakieś marzenie z młodzieńczych lat?
[21:32] Piotr_Jankowski: Chciałbym grać więcej Jazzu, bo zrobiłem fajny projekt z Maciejem Sikałą, Michałem Barańskim i Joanna Gajdą (Asaf). Chciałbym, aby ten zespół mógł częściej grać, ale sam jazz jest muzyką elitarną, a gdy przyznajemy się w tej muzyce do Boga
[21:33] Piotr_Jankowski: To krąg odbiorców zawęża się jeszcze bardziej.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Rozpocznij korzystanie